SP odbojkašica: Hrvatska izgubila od Belgije i zauzela 13. mjesto

Nedjelja, 05. listopada 2014. 22:40 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola, skupina E: Hrvatska - Belgija 1:3 (12:25, 23:25, 25:23, 18:25)

Hrvatske odbojkašice porazom od Belgije 1:3 (12:25, 23:25, 25:23, 18:25) zaključile su nastup na Svjetskom prvenstvu osvojivši 13. mjesto u konačnom poretku. Točnije, Hrvatska je prema poretku Svjetske odbojkaške federacije 13. mjesto podijelila s Nizozemskom.

Izabranice Angela Vercesija još su jednom pokazale dva različita lica i uz malo sreće i kvalitetnijeg prijema mogle su izboriti i peti set.

Hrvatska je dobro ušla u meč i povela 7:4 nakon čega je uslijedila nevjerojatna serija Belgije 20:5! Belgijanke su i drugi set riješile u svoj korist u neizvjesnoj završnici u kojoj su imale 24:22 nakon pogreške Jerkov u napadu.

I kada se činilo da bi utakmica mogla biti gotova u tri seta, Hrvatska se vratila. Imala je prednost 20:18 na što je Belgija napravila seriju 4:0, ali nije uspjela zaključiti meč. To joj je pošlo za rukom u četvrtom setu.