Kvalifikacije za SP: Hrvatski odbojkaši izgubili od Turske u pet setova nakon 133 minuta igre!

Subota, 04. siječnja 2014. 22:52 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Hrvatska - Turska 2:3 (21:25, 25:19, 27:25, 28:30, 13:15)

Kvalifikacije za SP odbojkaša

HRVATSKA - TURSKA 2:3

Utakmica 2. kola: Hrvatska - Turska 2:3 (21:25, 25:19, 27:25, 28:30, 13:15). Dvorana Ludwigsburg. Gledatelja: 2.900. Suci: Partiainen (Finska), Bernaola (Španjolska).

HRVATSKA: Žukovski 4, Sabljak 8, Galić 5, Omrčen, Raić 28, Vulin 10, Šarčević (L), Ćosić, Kovačević 20, Peterlin, Ćuk 2, Močić.

TURSKA: Kiyak 2, Dogan 8, Capkinoglu, Toy 7, Yesilbudk, Ayvazoglu 4, Subsi 20, Coskun 19, Koc 1, Batur 15, Gulmezoglu, Tekeli 10.

Hrvatski odbojkaši nisu uspjeli stići do prve pobjede na kvalifikacijskom turniru u Njemačkoj, drugog dana izgubili su od Turske nakon maratona od pet setova i 133 minuta igre. Iako je i peti set ponudio veliku neizvjesnost Hrvatska je svoju priliku propustila krajem četvrtog seta kada je imala nekoliko prilika da zaključi susret, ali u tome nije uspjela.

Peta dionica ponudila je veliku neizvjesnost, Turska je imala 10:8, Vulin je vratio Hrvatsku u igru. Na kraju nijje bilo mirnoće u završnici i Turska je slavila.