EP: Hrvatske odbojkašice u osmini finala doživjele poraz od Italije

Srijeda, 30. rujna 2015. 19:17 Napisao/la  SC

Utakmica 1/8 finala: Italija - Hrvatska  3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

Hvatske odbojkašice završile su svoj nastup na Europskom prvenstvu u Nizozemskoj i Belgiji nakon što su dožvjele poraz u osmini finala, Italije je pobijedila rezultatom 3:0 (25:22, 25:21, 25:20).

Hrvatska je bolje otvorila utakmicu. Odabranice izbornika Angela Vercesija vodile su i sa po tri poena razlike, no u završnici seta su posustale. I otvaranje drugog seta je otišlo na hrvatsku stranu. U završnici seta imale su i tri boda prednosti (20:17, 21:18, 23:20) da bi dobile set 25:21.

U trećem setu Hrvatska se ravnopravno držala do rezultata 19:19, kada Italija spaja tri poena i bježi na 22:19. Naše su djevojke osvojile idući poen, no Italija s nova dva boda dolazi do vodstva 24:20 i meč lopte koju odmah realizira.

Italiju su do pobjede i četvrtfinalnog ogleda protiv Rusije predvodile Diouf sa 20 i Martina Guiggi sa 12 poena, dok su hrvatskim redovima najbolje bile Maja Poljak sa 12 i Mira Topić sa 11 poena.

Bio je to peti uzastopni poraz hrvatske reprezentacije od Italije uz samo jedan odvojeni set. Italija je bila bolja lani na Svjetskom prvenstvu (3:0), 2013. godine na Mediteranskim igrama u Mersinu (3:0), te na europskim prvenstvima 2011. (3:0) i 2001. (3:1).