Zoran Mamić u finalu Svjetskog klupskog prvenstva, Al Ain eliminirao River Plate

Utorak, 18. prosinca 2018. 20:50 Napisao/la  SC

Zoran Mamić ostvario uspjeh karijere

Zoran Mamić ostvario je plasman u finale Svjetskog klupskog prvenstva!

Hrvatski trener ostvario je najveći uspjeh u karijeri na klupi Al Aina iz UAE, koji je u polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva pobijedio je River Plate nakon boljega izvođenja jednaesteraca rezultatom 5:4.

Nakon produžetaka utakmica je završila 2:2.

Strijelci za Al Ain bili su Berg (3) i Fernandes (51), stijelac za južnoameričkog prvaka bio je Borre (11, 16).

Nakon što je Al Ain izjednačio u 51. minuti, River Plate je snažno pritisnuo, stvorio nekoliko izglednih prilika i propustio realizirati kazneni udarac: Martinez je u 68. minuti pogodio prečku!

U produžecima obje su momčad više čuvale svoju nego napadale protivničku mrežu, u petoj seriji jedanaesteraca Perezu je udarac obranio vratar Eisa i odveo svoju momčad u finale.

Mamić će u finalu igrati proiv pobjednika polufinalne utakmice između Kashime i Real Madrida, koja se igra u srijedu.