Serie A: Napoli ponovo blizu Juventusu, Milan bez Kalinića pobijedio Chievo

Nedjelja, 18. ožujka 2018. 14:24 Napisao/la  SC
Slavlje Milana

Odahnuli su navijači Napolija tek u 73. minuti, kada je Albiol zatresao mrežu Genoe i približio Napoli vodećem Juventusu na ljestvici.

Napoli je iskoristio neodlučeni rezultat Juventusa protiv SPAL-a, prvenstvo ponovo postaje zanimljivo.

Marko Rog ušao je u igru u 86. minuti, Hrvoje Milić sjedio je na klupi Napolija.

Gennaro Gattuso izostavio je Nikolu Kalinića iz sastava, objasnivši da ne radi dobro na treninzima.

I onda je kod kuće jedva pobijedio Chievo, s 3:2

Calhanoglu je zabio u 10. minuti, družina iz Verone preokrenula je pogocima Stepinskog u 33. i Inglesea u 34., a Cutrone je u 54. izjednačio.

Andre Silva ipak je pogodio u 82. minuti, a još je Kessie promašio jedanaesterac u 90. minuti.

Roma je s 2:0 pobijedila kod Crotonea, zabili su El Shaarawy u 39. i Nainggolan u 75. minuti.

Fiorentina je kod Torina promašila penal (Jordan Veretout u 14. minuti), pa je baš golom tog igrača povela u 59. Belotti je u 86. izjednačio na 1:1, no u 94. Thereau je iz penala ipak dobio bodove Fiorentini. Milan Badelj igrao je cijeli susret.

Atalanta je u Veroni razbila Hellas s 5:0 golovima Crisnantea u 2., Iličića u 45. i penala, 48. i 69., te Alejandra Gomeza u 71. minuti. Bruno Petković igrao je za domaćina 70 minuta.

Benevento je vodio kod kuće protiv Cagliarija golom Brignole u 46. minuti, ali su gosti preokrenuli golovima Pavolettija u 92. i Barelle u 97. iz jedanaesterca.

Nogometaši Intera razbili su sa čak pet golova Sampdoriju u gostima.

Mrežu domaćih načeo je Ivan Perišić u 26. minuti, a ostatak posla obavio je sjajni Mauro Icardi koji je zabio čak četiri pogotka.

Perišić i Brozović odigrali su cijeli susret za Inter, dok je Strinić bio na klupi Sampdorije.

Utakmica 29. kola: Lazio - Bologna 1:1 (Lucas Leiva 16/Verdi 3), Napoli - Geona 1:0 (Albiol 73),  Sampdoria - Inter 0:5 (Perišić 26, Icardi 30-11m,  31, 44, 51), Milan - Chievo 3:2 (Calhanoglu 10, Cutrone 54, Silva 82/ Stepinski 33, Inglese 34), Benevento - Cagliari 1:2 (Brignola 46/ Pavoletti 90+2, Barella 90+6-11m), Crotone - Roma 0:2 (El Shaarawy 39, Nainggolan 75), Torino - Fiorentina 1:2 (Belotti 86/ Veretout 59, Thereau 90+3-11m), Verona - Atalanta 0:5 (Cristante 2, Iličić 45-11m, 48, 69, Gomez 71)

Poredak: Juventus 75, Napoli 73, Roma 59, Inter 55 (28), Lazio 54, Milan 50 (28)...