Serie A: Napoli pobijedio Lazio, Pašalić dvostruki asistent, Zapata četverostruki strijelac

Nedjelja, 20. siječnja 2019. 15:03 Napisao/la  SC
Mario Pašalić (Atalanta)

Napoli je pobijedio Lazio lakše nego što sugerira rezultat.

Pogodili su gosti triput okvir vratiju, imali nekoliko prilika.

Immobile je uspio zatresti mrežu pet minuta prije nego što je Acerbi dobio drugi žuti karton.

Napoli je stekao prednost igrača više i mirno utakmicu priveo kraju.

Marko Rog sjedio je na klupi.

Četiri gola Zapate i jedan Mancinija te dvije asistencije Pašalića učinak je Atalante u gostima kod Frosinonea.

Završilo je 0:5, a Pašalić je asistirao Manciniju u 11. minuti za prvi pogodak gostiju, te Zapati za 2:0 u 44. minuti.

Ostala tri pogotka Zapata je zabio u drugom dijelu u 47., 64. te 73. minuti.

Pašalić je igru napustio u 60. minuti.

Fiorentina je bod protiv Sampdorije uhvatila u trećoj minuti sudačke nadoknade susreta kada je spretno izjednačenje donio Pezzella.

Sampdoria je nakon početnog vodstva Fiorentine zahvaljujući golu Muriela u 34. minuti, izjednačila i preokrenula golovima Ramireza te Quagliarelle koji je dva puta tresao mrežu.

Viole su igrale s igračem manje od 39. minute kada je drugi žuti karton zaradio Fernandes.

Pjaca nije ulazio u igru domaće momčadi.

SPAL i Bologna podijelili su bodove.

Šimić je utakmicu pratio s klupe domaćina.

Srna je odigrao svih 90 minuta u remiju svoga Cagliarija i Empolija.

Bod Srninoj momčadi donio je Farias u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Bradarić je u igru domaćih ušao u 78. minuti.

Utakmica 20. kola: Frosinone - Atalanta 0:5 (Mancini 11, Zapata 44, 47, 64, 73), Fiorentina - Sampdoria 3:3 (Muriel 34, 70, Pezzella 90+3/ Ramirez 44, Quagliarella 81-11m, 85), SPAL - Bologna 1:1 (Kurtić 63/ Palacio 24), Cagliari - Empoli 2:2 (Pavoletti 36, Farias 90+1/ Di Lorenzo 70, Zajc 81), Napoli - Lazio 2:1 (Callejon 34, Milik 37/Immobile 65)

Poredak: Juventus 53 (19), Napoli 47, Inter 40, Roma 33, Lazio 32, Atalanta i Milan 31 (19)...