Premierliga: Liverpool pobijedio Man. United i ponovo prestigao Man. City

Nedjelja, 16. prosinca 2018. 16:32 Napisao/la  SC
 Xherdan Shaqiri junak Anfielda

Liverpool je pobijedio Manchester United i ponovo prestigao Manchester City.

U derbiju kola Jurgen Klopp prvi put je pobijedio Josea Mourinha u Premierligi ponajviše zahvaljujući jokeru s klupe Shagiriju, koji je postigao dva pogotka nakon što je ušao u igru 70. minuti.

Oba pogotka švicarski reprezentativac postigao je uz obilnu naklonost sreće, dvaput je lopta zapela u bloku i prevarila De Geu.

Ali Mourihno nema za čime žaliti, Liverpool je bio izrazito bolja momčad.

Dekadentni Mourinhov nogomet odavno više nije u modi, njegova momčad praktično cijelo drugo poluvrijeme provela je u svojoj trećini.

Budući da je Pogba cijelu utakmicu proveo na klupi idućih dana treba očekivati nova medijska prepucavanja s Mourinhom.

Dejan Lovren odigrao je vrlo dobru utakmicu za lidera prvenstva.

Chelsea je pobijedio Brighton i nastavio borbu za jedno mjesto u Ligi prvaka iduće godine.

Mateo Kovačić bio je u početnoj postavi Chelsea do 75. minute, kada je umjesto njega ušao Barkley.

Jedan od izravnih Chelseajevih konkurenata za visoki plasman doživio je poraz, Southampton je zaustavio Arsenal.

Utakmice 17. kola: Brighton - Chelsea (March 66/Pedro 17, Hazard 33), Southampton - Arsenal 3:2 (Ings 20, 40, Austin 85/Mihtaryan 28, 53), Liverpool - Manchester United 3:1 (Mane 24, Shaqiri 73, 80/Lingard 33)

Poredak: Liverpool 45, Man. City 44, Tottenham 39, Chelsea 37, Arenal 34, Man. United 26...