Man. City obranio titulu prvaka

Nedjelja, 12. svibnja 2019. 17:58 Napisao/la  SC

Iza su četiri finalista europskih natjecanja

Obranili titulu prvaka

Manchester City obranio je titulu prvaka u posljednjem kolu uvjerljivom pobjedom u Brightonu, Liverpool je postao doprvak s najviše bodova u povijesti Premierlige.

Na kraju je Manchester City u zadnjem kolu lakše od očekivanog postao prvak ispred četiri kluba koji ove sezone igraju u finalima Lige prvaka i Europske lige.

Za Pepa Guardiolu sada je najvažnije da je najbolji kod kuće!

Kada je Mane postigao pogodak za Liverpool u 17. minuti, momčad Brigtona patila je pod pritiskom Manchester Cityja.

Liverpool je bio prvak od toga trenutka do 38. minute utakmice u Brightonu!

U Brigthonu se igrala tipična utakmica Manchester Cityja momčad kojega je kroz posjed lopte stisnula protivnika u njegovoj zadnjoj trećini.

Bezmalo pola sata trajao je pritisak bez izgledne šanse prije nego što je Brighton stigao organizirano do kaznenog prostora gostiju i izboriti udarac iz kuta.

U 27. minuti Murray je na prvoj vratnici nadskočio Zinchenka, glavom skrenuo loptu u mrežu i šokirao goste - 1:0.

Brzo su Manchester City vratio u prvenstvo, točno nakon 83 sekunde od primljenog gola Laporte je proigrao Davida Silvu, koji je lucidno loptu petom gurnuo Agueru u kaznenom prostoru, napadač gostiju izašao je ispred Ryana i loptu kroz njegove noge poslao u mrežu - 1:1.

Nastavio se pritisak gostiju, B. Silva (30) i Mahrez (36) natjerali su Ryana dvaput spašavati mrežu.

U 38. minuti Manchester City postao je prvak!

Murray je pustio Laportea da se sam pojavi na petercu i glavom loptu skrene u mrežu nakon ubačaja iz kuta - 1:2.

U nastavku utakmice Manchester City nije kalkulirao oko titule, nastavio je igrati za pogodak više.

U 63. minuti Mahrez se lažnjakom oslobodio čuvara i sa 17 metara svladao Ryana, koji je uspio dotaknuti loptu, ali nije uspio spriječiti potvrdu titule prvaka - 1:3.

U 72. minuti Gundogan je atraktivnim pogotkom iz slobodnog udarca potvrdio titulu prvaka - 1:4.

BRIGHTON: Ryan, Bruno (83 Montoya), Duffy, Dunk, Bernardo, Kayal, Bissouma, Knockaert, Gross, Jahanbakhsh (67 Locadia), Murray (67 Andone)

MANCHESTER CITY: Ederson, Walker (88 Danilo), Kompany (86 Otamendi), Laporte, Zinchenko, Gundogan, B. Silva, D. Silva (78 de Bruyne), Mahrez, Sterling, Aguero

U 17. minuti Mane je sa 6 metara bez problema pogodio mrežu nakon što je Alexander-Arnold ubacio zdesna.

U momčad se vratio Salah, Firminio nije bio u zapisniku, pa je igrao Origi, dvostruki strijelac protiv Barcelone.

Wolves je igrao poduzetno, bez kalkulacija, ishod utakmice nije bio toliko izvjestan kao u Brightonu.

U 81. minuti Mane je iz dvojbene pozicije glavom potvrdio pobjedu Liverpoola.

LIVERPOOL: Alisson, Alexander-Arnold, Van Dijk, Matip, Robertson (85 Gomez), Fabinho, Wijnaldum (88 Oxlade-Chamberlain), Henderson, Salah, Origi (64 Milner), Mane

WOLVES: Patricio, Boly, Bennett, Coady, Doherty (80 Traore), Dendoncker, Moutinho (84 Gibbs-White), Neves, Johnny (84 Vinagre), Jota, Jimenez

Utakmice kola: Brighton - Man. City 1:4 (Murray 27/Aguero 28, Laporte 38, Mahrez 63, Gundogan 72), Liverpool - Wolves 2:0 (Mane 17, 81), Burnley - Arsenal 1:3 (Barnes 65/Aubameyang 52, 63, Nketiah 90+5), C. Palace - Bournemouth 5:3 (Batshuayi 24, 32, Simpson 38-ag, van Aanholt 65, Townsend 80/Lerma 45, Ibe 56, King 73), Fulham - Newcastle 0:4 (Shelvey 9, Perez 11, Schar 61, Rondon 90), Leicester - Chelsea 0:0, Man. United - Cardiff 0:2 (Mendes-Laing 23, 54), Southampton - Huddersfield 1:1 (Redmond 41/Pritchard 55), Tottenham - Everton 2:2 (Dier 3, Eriksen 75/Walcott 69, Tosun 72), Watford - West Ham 1:4 (Delofeu 47/Noble 15, 80-11m, Lanzini 40, Arnautovic 71)