Premierliga: Man. City pobjedom zadržao prednost, Man. United i Chelsea pobijedli

Subota, 20. siječnja 2018. 20:28 Napisao/la  SC
Sergio Aguero (Manchester City)

Manchester City se uspio vratiti pobjedama nakon poraza od Liverpoola.

Pobijedili su Newcastle s 3:1, a trostruki strijelac bio je Sergio Aguero.

Građani su od samog početka preuzeli inicijativu, a u 18. minuti su zabili lijep pogodak koji je poništen zbog zaleđa Sterlinga.

Na pogodak se čekalo do 34. minute kada je De Bruyne sjajno ubacio, a najviši u skoku je bio Aguero.

Tom asistencijom je De Bruyne postao najbolji asistent lige s deset asistencija.

Za 2:0 je zabio u 63. minuti ponovno Aguero, iz jedanaesterca kojeg je izborio Sterling.

Nadu za senzaciju gostima je vratio Gayle četiri minute kasnije kada je iskoristio visoko postavljenu zadnju liniju Manchester Cityja.

U 82. minuti je De Bruyne imao sjajnu priliku za potvrdu pobjede, a minutu kasnije Aguero zabija svoj treći i dovodi utakmicu u mirnije vode.

Najveći dio posla je odradio Sane koji je nanizao nekoliko igrača Newcastlea te dao savršenu loptu za Argentinca.

Zanimljivo, Aguero je zabio lijevom i desnom nogom te glavom, a to mu je zadnji put uspjelo upravo protiv Newcastlea 2015. godine.

City je pobjedom ponovno 12 bodova udaljen od drugog Uniteda.

Chelsea je pitanje pobjednika riješioveć u prvih šest minuta nakon kojih je bilo 2:0. Za 1:0 u 3. minuti zabio je Hazard, da bi tri minute kasnije sjajnu akciju plavaca završio Willian.

Domaćin je zaprijetio u 31. minuti kada je Hemedu obranio Caballero. U dva navrata u prvih 45 minuta domaćin je tražio jedanaesterac nakon što je u šesnaestercu gostiju padao Schelotto.

Novu prijetnju golu gostiju domaćin je pripremio u 51., no tada nisu imali sreće jer je udarac Proppera zaustavila vratnica.

Pitanje pobjednika u 77. minuti riješio je drugim golom na utakmici Hazard. Belgijskom reprezentativcu to je ujedno bio 101. ligaški gol u karijeri. Konačnih 4:0 u 89. minuti postavio je Moses.

Arsenal je bez većih problema svladao Crystal Palace 4:1.

Topnici su krenuli uraganski u utakmicu te je nakon samo 22 minute bilo 4:0, a prvo ime je bio Monreal koji je zabio jednom te asistirao dvaput.

U 6. minuti je zabio glavom nakon kornera Xhake.

U idućih par minuta Arsenal je zabio još dva - prvo je Monreal asistirao Iwobiju, a zatim i Koscielnyju.

Na 4:0 povisio je Lacazette nakon sjajne akcije i dodavanja petom Özila, a to je bio i 500. gol u Premier ligi koji su zabili Francuzi u dresu Arsenala.

Utješni pogodak za goste je zabio Milivojević desetak minuta prije kraja iz kornera.

Manchester United je na gostovanju kod neugodnog Burnleya izvukao 1:0 i tako se vratio na drugo mjesto ljestvice.

Crveni vragovi su napokon probili obrambeni blok Burnleya u 54. minuti kada je Martial lijepo pogodio na asistenciju Lukakua.

Everton je kod kuće odigrao 1:1 s West Bromom.

Gosti su poveli već u sedmoj minuti kada je sam na vratara Pickforda izašao Rodriguez.

Za izjednačenje u 70. minuti je zabio Niasse na asistenciju Walcotta samo 56 sekundi nakon ulaska u igru.

Nikola Vlašić je počeo za Everton od prve minute, no zamijenjen je odmah na početku drugog poluvremena.

Utakmica 24. kola: Manchester City - Newcastle 3:1 (Aguero 34, 63-11m, 83/ Murphy 67), Brighton - Chelsea 0:4 (Hazard 3, 77, Willian 6, Moses 89), Arsenal - Crystal Palace 4:1 (Monreal 6, Iwobi 10, Koscielny 13, Lacazette 22/ Milivojević 78), Burnley - Manchester United 0:1 (Martial 54), Everton - WBA 1:1 (Niasse 70/ Rodriguez 7), Leicester - Watford 2:0 (Vardy 39-11m, Mahrez 90), Stoke - Huddersfield 2:0 (Allen 53, Diouf 69), West Ham - Bournemouth 1:1 (Hernandez 73/ Fraser 71)

Poredak: Man. City 65, Man. United 53, Chelsea 50, Liverpool 47 (23), Tottenham 44 (23), Arsenal 42...