Premierliga: Tottenham preokrenuo rezultat u završnici, Man. City furiozno počeo sezonu

Subota, 10. kolovoza 2019. 15:30 Napisao/la  SC
 Raheem Sterling

Totttenham se više od 70 minuta mučio s Aston Villom, koja je povela u 9. minuti.

Finalist Lige prvaka tek je u zadnjih dvadesetak minuta trima pogocima uspio preokrenuti rezultat.

Manchester City sezonu je otvorio dan nakon Liverpoola, slično furizono kao najveći rival za titulu prvaka prošle sezone.

City je pobijedio West Ham rezultatom 5:0, Sterling je ostvario hat-trick (51, 75, 90+1), pogotke su postigla obojica prvih napadača (G. Jesus 25, Aguero 86-11m).

Pogodaka bi bilo još da nije bilo VAR-a, koji se u utakmici odigranoj na Olimpijkom stadionu u Londonu prvi put koristio u Premierligi.

Utakmice 1. kola: West Ham - Man. City 0:5 (G. Jesus 25, Sterling 51, 75, 90+1, Aguero 86-11m), Bournemouth - Sheffield 1:1 (Mepham 62/Sharp 88), Burnley - Southampton 3:0 (Barnes 63, 70, Gudmundsson 75), C. Palace - Everton 0:0, Watford - Brihton 0:3 (Doucoure 28-ag, Andone 65, Maupay 77), Tottenham - Aston Villa 3:1 (Ndombele 73, Kane 86, 90/McGinn 9)