Premierliga: Manchester City igrao, a Tottenham zabijao, Liverpool pobijedio

Subota, 17. kolovoza 2019. 15:30 Napisao/la  SC
Lucas Moura donio Tottenhamu bod

Gabriel Jesus u 92. minuti primio je loptu ubačenu iz kuta na petercu, vratio se u sredinu i sa 7 metara zakucao loptu u mrežu za 3:2!

Brzo je utišana eforija na Etihadu, na intervenciju VAR-a poništen je pogodak zbog igranja rukom Laportea od kojega se lopta odbila strijelcu.

Tottenham je osvojio bod u utakmici (2:2) tijekom koje je Manchester City potpuno dominirao u svemu osim u najvažnijem - golovima.

Lakoća kojom je Tottenham postigao dva pogotka obrnuto je proporcionalna nemoći domaćina u završnici.

Očito je da osim dvostrukog asistenta De Bruyna ni jedan kreator (B. Silva, D. Silva, Mahrez...) u momčadi Pepa Guardiole još nije u optimalnoj formi

Liverpool je pobijedio Southampton uz dosta sreće na kraju utakmice.

Točnije, u samoj završnici Ings je sam izašao ispred Adriana i promašio izjednačenje.

Samo nekoliko minuta ranije, Adrian je katastrofalno pogriješio, dodao loptu Ingsu koji je postigao pogodak i mirnu utakmicu odveo u neizvjesnu završnicu.

Aubameyang je osigurao pobjedu Arsenalu protiv Burnleya, renovirana momčad Unai Emeryja ostvaril je drugu pobjedu u 2. kolu.

Ceballos se pokazao pojačanjem, igrač Real Madrida na posudbi dvaput je asistirao.

Utakmice 2. kola:   Manchester City - Tottenham 2:2 (Sterling 20, Aguero 35, Gabriel Jesus 90+3/Lamela 23, Lucas 56),   Arsenal - Burnley 2:1 (Lacazette 13, Aubameyang 64/Barnes 43), Aston Villa - Bournemouth 1:2 (Luiz 71/King 2-11m, Wilson 12), Brighton - West Ham 1:1 (Trossard 65/Chicharito 61), Everton - Watford 1:0 (Bernard 10), Norwich - Newcastle 3:1 (Pukki 32, 63, 75/Shelvey 90+3), Southampton - Liverpool 1:2 (Ings 83/Mane 45+1, Firminio 71)