Bundesliga: Rebić strijelac i asistent, Borussia (D) zadržala prednost ispred Bayerna

Subota, 19. siječnja 2019. 17:30 Napisao/la  SC
Ante Rebić (Eintracht)

Borussia Dortmund pobjedom protiv Leipziga zadržala je prednost ispred Bayerna na vrhu ljestvice.

Eintracht Frankfurt je na krilima Ante Rebića slavio 3:1 protiv Freiburga.

U 36. minuti je hrvatski reprezentativac nakon kornera sjajno skočio i glavom prebacio loptu u peterac do Hallera koji je zabio za slavlje domaćih.

Četiri minute kasnije je Rebić zabio sjajan gol. Namjestio se na udarac s ruba kaznenog prostora nakon što je majstorskim lažnjakom prevario dvojicu čuvara i zatim fantastičnim udarcem ljevicom pogodio gostujuću mrežu.

Treći gol za domaće zabio je u posljednjim trenucima prvog dijela Luka Jović, najbolji strijelac Bundeslige.

Petersen je postigao počasni gol za goste u 69. minuti.

Stanić je s klupe pratio poraz Augsburga od Dusseldorfa 1:2.

Borussia (M) je pogotkom Plee u 37. minuti pobijedila Bayer u Leverkusenu.

Sosa je igrao prvo poluvrijeme za Stuttgart u porazu od Mainza 2:3.

Utakmice 18. kola: Augsburg - Dusseldorf 1:2 (Schmid 64/ Ducksch 45, Raman 89), Bayer Leverkusen - Borussia (M) 0:1 (Plea 37), Eintracht - Freiburg 3:1 (Haller 36 Rebić 40, Jović 45/ Petersen 69), Hannover - Werder 0:1 (Rashica 32), Stuttgart - Mainz 2:3 (Gonzalez 83, Kempf 85/ Ascacibar 22-ag, Mateta 28, Hack 72), RB Leipzig - Borussia (D) 0:1 (Witsel 19)

Poredak: Borussia (D) 45, Bayern 39, Borussia (M) 36, RB Leipzig 31, E. Frankfurt 30...