Bundesliga: Niko Kovač konačno pobijedio, Kramarić igrao u pobjedi Hoffenheima

Subota, 20. listopada 2018. 17:35 Napisao/la  SC
Robert Lewandowski (Bayern)

Lakše se diše u Münchenu, a i stručnom stožeru Nike Kovača.

Bayern je nakon četiri utakmice bez pobjede i dva uzastopna ligaška poraza konačno uspio doći do pobjede.

Stradao je Wolfsburg kojega su Bavarci porazili 1:3.

Prva dva pogotka Bayerna postigao je Robert Lewandowski.

Prvi u 30. minuti nakon asistencije Matsa Hummelsa iz zadnje linije. Lopta je putovala dobrih 30-40 metara, Poljak izbio sam pred suparničkog vratara i matirao ga.

Drugi odmah početkom drugog poluvremena.

U 48. minuti je netko iz obrane Wolfsburga vraćao loptu glavom vrataru Casteelsu, ali je to Lewandowski osujetio i presjekao te ugurao loptu u praznu mrežu.

Wolfsburg je smanjio u 63. minuti preko Weghorsta, nakon što je u 57. Robben dobio drugi žuti karton pa je ranije morao pod tuš.

Bilo mu je to prvo isključenje nakon 2011. godine.

No da se stvari opet ne zakompliciraju pobrinuo se James Rodriguez koji je postigao Bayernov treći pogodak na asistenciju Lewandowskog.

U redovima Wolfsburga, čitav susret odigrao je Josip Brekalo, ali kao i ostatak momčadi, nije se nešto previše iskazao protiv Bavaraca.

Bayer je odigrao 2:2 sa Hannoverom, a Tin Jedvaj je utakmicu pratio s klupe domaćih.

Andrej Kramarić odigrao je svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Hoffenheima kod Nurnberga.

Utakmice 8. kola: Augsburg - Leipzig 0:0, Bayer Leverkusen - Hannover 2:2 (Bender 34, Bellarabi 90+4/ Muslija 25, Felipe 54), Nurnberg - Hoffenheim 1:3 (Behrens 18-11m/ Nelson 50, 57, Szalai 67), Stuttgart - Borussia (D) 0:4 (Sancho 3, Reus 23, Paco 25, Philipp 85), Wolfsburg - Bayern 1:3 (Weghorst 63/ Lewandowski 30, 49, Rodriguez 72), Schalke - Werder Bremen 0:2 (Eggestein 43, 66)