Europska liga: Nikola Kalinić asistent u visokoj pobjedi Milana u Beču

Četvrtak, 14. rujna 2017. 21:00 Napisao/la  SC
Andre Silva, trostruki strijelac

Europska liga – 1. kolo

Nogometaši Milana riješili su pitanje pobjednika u Beču nakon dvadeset minuta igre kada su poveli 3:0.

Već u 8. minuti susreta Mohammed je pogriješio u fazi obrane domaćina te je uposlio Calhanoglua koji je odigravši dupli pas sa Nikolom Kalinićem precizno sa ruba šesnaesterca matirao domaćeg vratara Hadžikića.

Andre Silva bio je dvostruki strijelac u 11. i 20. minuti, a oba puta asistirao mu je Calhanoglu.

Domaća momčad odlučnije je krenula u susret tek u drugom dijelu, kada je na samom početku smanjila prednost gostiju pogotkom Borkovića u 47. minuti.

Međutim, samo nakon desetak minuta Andre Silva postiže svoj treći pogodak u susretu i najavljuje potop domaćina.

U 62. minuti Suso mijenja Nikolu Kalinića, te u prvom dodiru s loptom postiže pogodak za vodstvo 5:1 kojim završava susret.

Austria: Hadžikić, Klein, Mohammed, Westermann (42 Borkovic, 86 Gluhaković)), Martschinko, Holzhauser, Serbest, Prokop, Pires, Monschein, Lee (74 De Paula)

Milan: Donnarumma, Zapata, Bonucci, Romagnoli (74 Mussachio), Abate, Kessie (63 Bonaventura), Biglia, Calhanoglu, Antonelli, Silva, Kalinic (62 Suso).

Skupina D: Austria Vienna - AC Milan 1:5 (Borkovic 47/Calhanoglu 8, Silva 11, 20, 56, Suso 63)