Srijeda, 29. svibnja 2019. 22:49 Napisao/la  SC

Kovačićev četvrti trofej zaredom

Slavlje u Bakuu

Chelsea je pobjednik Europske lige!

U finalu koje je u Bakuu počelo u 23 sata po lokalnom vremenu, nogometaši Chelsea uvjerljivo su pobijedili Arsenal rezultatom 4:1.

Trener Sarri i dvostruki strijelac Hazard oprostili su se od kluba vrijednim trofejom.

Prvi odlazi u Juventus, drugi u Real Madrid.

Mateo Kovačić osvojio je četvrti europski trofej zaredom: nakon tri osvojene Lige prvaka, osvojio je Europsku ligu.

Utakmica u Bakuu odlučena je u nastavku, prvi pogodak očekivano je promijenio načine igre obiju momčadi.

U 49. minuti Emerson je ubacio slijeva, a Giroud u padu glavom loptu poslao u mrežu - 1:0.

Otvorila se utakmica, obrana Arsenala sve je češće počela gubiti raspored.

U 60. minuti potpuno ga je izgubila, Hazard je ušao slijeva, gurnuo Pedru koji je neometan iz prve s 13 metara pogodio mrežu - 2:0.

Pet minuta kasnije Maitland-Niles nespretno je s leđa strušio Girouda, sudac Rocchi pokazao je na bijelu točku.

Hazard je mirno pogodio cilj - 3:0.

Iwobi je u 69. minuti, praktično iz prvog kontakta s loptom, efektno s 18 metara pogodio suprotni kut - 3:1.

Ako je za Arsenal tada postojala neka nada, tri minute kasnije Giroud je savršeno proigrao Hazarda koji iz prve pogađa za 4:1.

Opustile su se obje momčadi u završnici, rasterećene pritiska rezultata u atraktivnoj završnici obje su momčadi mogle postići barem pod dva pogotka.

Igra u prvom dijelu utakmice ničim nije naslutila tako uzbudljivi nastavak, igralo se vrlo oprezno na granici nepopularnog "ziheraštva".

Dvije izglednije prilike Chelseja (Emerson, Giroud) osujetio je Cech.

CHELSEA: Kepa, Azpilicueta, Christensen, David Luiz, Emerson, Kante, Jorginho, Kovačić (76 Barkley), Pedro (71 Willian), Giroud, Hazard (89 Zappacosta)

ARSENAL: Cech, Sokratis, Koscielny, Monreal (66 Guendouzi), Maitland-Niles, Torreira (Iwobi 66), Xhaka, Kolašinac, Ozil (77 Willock), Aubameyang, Lacazette

Finale Europske lige: Chelsea - Arsenal 4:1 (Giroud 49, Pedro 60, Hazard 65-11m, 72/Iwobi 69)