Europska liga: Momčad koju je Rijeka eliminirala u Ligi prvaka pobijedila u Dortmundu

Četvrtak, 08. ožujka 2018. 21:00 Napisao/la  SC

Vedran Ćorluka igrao za Lokomotiv u Madridu, Nikola Kalinić igrao u završnici utakmice protiv Arsenala

Hee-Chan i Berisha nisu uspjeli pobijediti na Rujevici

Arsenal je uspio pobijediti Milan na San Siru.

Momčad Arsenea Wengera izrazito je bila bolja u prvo dijelu utakmice, kada je postignula oba pogotka. Oba su bila izrađena, oba puta asistent je bio Ozil.

Milan je djelovao nešto bolje u drugom dijelu, ali bez učinka.

Nikola Kalinić igrao je od 62. minute, propustio je jednu (polu)priliku. Točnije, vratar Ospina je bio je brži od hrvatskog reprezentativca.

Ništa od izravnog dvoboja dvojice hrvatskih reprezentativaca u Madridu.

Šime Vrsaljko sjedio je na klupi Atletica, Diego Simeone tijekom sezone kombinira minutažu Juanfrana i Vrsaljka na desnom boku.

Vedran Ćorluka nakon dužega razdoblja odigrao je jednu utakmicu visokoga međunarodnog inteziteta.

Previsokog za Lokomotiv, Atletico je ostvario teško dostižnu prednost u uzvratu.

Duje Ćaleta-Car igrao je standardno za RB Salzburg, koji je priredio najveće iznenađenje prvih utakmica osmine finala.

Momčad koju je Rijeka eliminirala u pretkolu Lige prvaka, pobijedila je u Dortmundu favoriziranu momčad Borussije.

Oba pogotka postigao je kosovski reprezentativac Berisha.

Prve utakmice osmine finala Europske lige: Milan - Arsenal (Mkhitaryan 15, Ramsey 45+3), Atlético - Lokomotiv (Saul 22, Diego Costa 47, Koke 90), CSKA Moskva - Lyon (Marcelo 67), Borussia Dortmund - RB Salzburg (Schurrle 62/Berisha 49-11m, 56)