DINAMO DOČEKAO PROLJEĆE Pobjedom protiv Trnave ostvaren plasman u završnicu Europske lige

Četvrtak, 08. studenog 2018. 22:56 Napisao/la  SC

Utakmice 4. kola: Dinamo - S. Trnave 3.:1, Fenerbahče - Anderlecht 2:0. Prvi put otkada je HNL-a jedna će momčad modrih igrati u proljetnom dijelu jednog europskog natjecanja

Momčad Dinama koja je ispisala povijest

Dinamo je ostvario povijesni cilj, pobjedom (3:1) protiv Spartaka iz Trnave prvi put otkada je HNL-a jedna će momčad modrih igrati u proljetnom dijelu jednog europskog natjecanja.

Gusta se magla nadvila nad Maksimirom, slaba vidljivost nije mogla sakriti očiglednu razliku u kvaliteti između dvije momčadi.

Pred više od 20.000 gledatelja Dinamo je od početka do kraja utakmice odlučivao o vlastitoj sudbini.

U 22. minuti Hajrović je ubacio zdesna, Oršić vratio loptu u sredinu s daljnje vratnice, Gavranović produžio za Gojaka, koji je petom loptu poslao u mrežu - 1:0.

U 35. minuti Stojanović je ubacio prizemno zdesna, na drugoj vratnici uklizao je Kadlec ispred Oršića i loptu gurnuo u prazna vrata - 2:0

Najveću šansu u prvom dijelu nije iskoristio Gojak u 15. minuti, kada je ostao sam na 6 metara ispred Chudyja nakon Olmova proigravanja.

U 57. minuti Gavranović je sam izašao na čistinu ispred kaznenog prostora i pokušao lobovati Chudyja.

Kazna za promašaj brzo je stigla.

U 63. minuti Čanturišvili je efektno pogodio malu mrežicu desnom nogom s lijeve strane kaznenog prostora, Trnava se vratila u utakmicu - 2:1.

Razdoblje neizvjesnosti oko pobjednika trajalo je do 79. minute, kada je Petković s desne strane prizmeno odigrao Oršiću na drugoj vratnici, napadač Dinama nije imao poteškoća ubaciti loptu u nezaštićenu mrežu - 3:1.

Oršićevim pogotkom počelo je slavlje na maksimirskim tribinama koje se nisu puno promijenile od 1970. godine, kada je Dinamo zadnji put igrao jednu proljetnu utakmicu u Europi.

Filip Dangubić igrao je za Trnavu od 86. minute.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Perić, Theophile, Rrahmani, Ademi, Hajrović, Olmo (90 Budimir), Gojak, Oršić (80 Šunjić), Gavranović (77 Petković)

SPARTA TRNAVA: Chudy, Kadlec (86 Dangubić), Toth, Godal, Čonka, Grešak, Rada, Jirka, Škirtladze (83 Kulhanek), Čanturišvili, Ghorbani (70 Malecki)

Utakmice 4. kola Europske lige, Skupina D: Dinamo - S. Trnava (Gojak 22, Kadlec 35-ag, Oršić 79/Čanturišvili 63), Fenerbahče - Anderlecht 2:0 (Valbuena 71, Frey 74)

Poredak: Dinamo 12, Fenerbahče 7, S. Trnava 4, Anderlecht 1