Atletico pobjednik, Vrsaljku prvi trofej

Srijeda, 16. svibnja 2018. 22:52 Napisao/la  SC

Antoine Griezmann zabio dva gola

Atletico Madrid

Atletico Madrid osvajač je Europa lige.

Atletico je sjajnom igrom u Lyonu u finalu pobijedio Marseille 3:0 i okitio se trećim naslovom u ovom natjecanju.

Španjolska momčad je povela golom Antoine Griezmanna u 21. minuti nakon velike pogreške francuske obrane.

Griezmann je još jednom zabio u 49. minuti za 2:0.

Treći pogodak djelo je Gabija minutu prije kraja utakmice.

Šime Vrsaljko odigrao je prvo poluvrijeme za pobjedničku momčad te osvojio prvi trofej u dresu madridske momčadi.

Inače, Vrsaljko je šesti hrvatski igrač koji je osvojio Europa ligu.

Francuski navijači izlazak momčadi na teren popratili su velikom bakljadom.

Na njihovoj tribini iza južnog gola zapalili su desetke baklji, od kojih su mnoge završile na terenu.

Finale Europa lige: Marseille - Atletio Madrid 0:3 (Griezmann 21, 49, Gabi 89)