Liga prvaka: Real Madrid preokrenuo u završnici, PSG naučio što znači mentalitet pobjednika

Srijeda, 14. veljače 2018. 22:37 Napisao/la  SC

Prve utakmice osmine finala: Real Madrid - PSG 3:1, Porto - Liverpool 0:5. Na kraju ključan postao duel razigranog Asensija i impresioniranog Meuniera na boku.

Ronaldo dvostruki strijelac

U prvom poluvremenu Real Madrid je kroz pritisak stvorio dvije prilike koje Ronaldo nije iskoristio.

Prvo je Areola uspio obraniti zicer portugalskom napadaču, a zatim je Ronaldo oteo loptu u kaznenom prostoru i onda neprecizno pogodio tribine.

Ronaldo u optimalnom izdanju takve šanse koristi rutinski, što je ključ slabijih rezultata madridske momčadi ove sezone.

Posebice u svjetlu igre Benzeme koji je praktično bezopasan, a Bale sjedi na klupi.

Momčad koja ima Neymara, Mbappea i Cavanija mora stvoriti priliku i kazniti takve promašaje.

Da Neymar u prvom dijelu nije igrao privatnu utakmicu, PSG bi sigurno bio opasniji u tranziciji.

Ovako je u 33. minuti Mbappe ubacio zdesna, Nacho skrenuo loptu ispred Neymara, a Rabiot mirno pogodio mrežu - 0:1.

Obrana PSG-a nije izdržala pritisak do odmora, neiskustvo je došlo do izražaja u 45. minuti, kada je Lo Celso naivno skrivio prekšaj za najstrožu kaznu nad Kroosom.

Dobro je Lo Celso prošao, sudac Rocchi mogao je neopreznom Argentincu pokazati drugi žuti karton.

Iskusni Tiago Silva s klupe je gledao kako Ronaldo postiže pogodak s bijele točke - 1:1.

U drugom dijelu momčad Real Madrida igrala je manje agresivno što je gostima omogućilo da lakše uspostave protok lopte.

Predvođen Neymarom ostavio je PSG bolji dojam u nekoliko razdoblja kontinuiranih i obećavajućih napada kojima je nedostajao zadnji pas ili odlučujući potez.

Tako je Mbappe u 49. minuti uputio prvi udarac koji je natjerao Navasa iskazati kvalitetu, u 76. Berchiche je slijeva zamalo bio neprecizan.

Veći dio manje zanimljivog drugoga dijela provela je momčad Real Madrida na svojoj polovici, tek je nakon ulaska Asensija i Lucasa napadačka igra domaćina opet počela dobivati pravi smisao.

U zadnjih desetak minuta momčad PSG-a naučila je bolnu lekciju o tome što znači mentalitet pobjednika iako je na kraju ključan postao duel razigranog Asensija i impresioniranog Meuniera na boku.

U 83. minuti Asensio je ubacio slijeva, vratar Areola odbio je loptu u ravni prve vratnice, Ronaldo je natrčao i koljenom loptu u svom stilu odbio u mrežu - 2:1.

U 86. minuti ponovo je Asensio prošao lijevom stranom, odigrao prizemno za Marcela, koji neometan iz prve loptu šalje u mrežu pokraj Areole - 3:1.

Dejan Lovren igrao je u pobjedi Liverpoola protiv Porta koji se teškim porazom (0:5) oprostio od Lige prvaka pred svojim gledateljima. Razigrani Mane ostvario je hat-trick.

REAL MADRID: Navas, Nacho, Varane, Ramos, Marcelo, Modrić, Casemiro (78 Lucas), Kroos, Isco (78 Asensio), Benzema (68 Bale), Ronaldo

PSG: Areola, Alves, Marquinos, Kimpembe, Berchiche, Verratti, Lo Celso (84 Draxler), Rabiot, Mbappe, Cavani (66 Meunier), Neymar

Prve utakmice osmine finala: Real Madrid - PSG 3:1 (Ronaldo 45-11m, 83, Marcelo 86/Rabiot 33), Porto - Liverpool 0:5 (Mane 25, 53, 85, Salah 29, Firminio 70)