Liga prvaka: Livepool poražen u Napoliju, ter Stegen spasio Barcelonu u Dortmundu

Utorak, 17. rujna 2019. 23:04 Napisao/la  SC
Dries Mertens (Napoli) proslavio je pogodak protiv europskog prvaka

Liga prvaka - 1. kolo

Liverpool je doživio prvi poraz ove sezone u jednoj natjecateljskoj utakmici, obranu titule europskog prvaka započeo je porazom u Napoliju.

Robertson je skrivio kazneni udarac koji je Mertens u 82. minuti pretvorio u pogodak, Llorente je u sudačkoj nadoknadi potvrdio pobjedu.

Dejan Lovren sjedio je na klupi Liverpoola.

Ter Stegen je spasio Barcelonu u Dortmundu, u završnici utakmice obrana gostiju teško je zaustavljala brze domaće kontre.

Između ostalog ter Stegen je obranio Reusu kazneni udarca u 57. minuti, pa "zicer" u 78. minuti.

Reus je najbolju priliku propustio u 75. minuti, kada je sa 6 metara lopte poslao preko vratiju, Brandt je u 77. minuti pogodio prečku.

Leo Messi i Ivan Rakitić ušli su zajedno u 60. minuti.

Vidjelo se da je Messi igrao prve minute u ovoj sezoni nakon dužega odmora, a slična situacija je s Rakitićem koji se na početku sezone prisilno odmara na klupi.

Mateo Kovačić igrao je za Chelsea u porazu na Stamford Bridgeu, Valencia je iznenadila domaćina.

RB Salzburg impresivno je počeo natjecanje, čak šest pogodaka završilo je u mreži belgijskog prvaka.

Inter je priredio neugodno iznenađenje svojim navijačima, Slavia je u Prag odnijela vrijedan bod iz Milana.

Štoviše, Inter je uspio izjednačiti tek u 92. minuti.

U 97. minuti Lukaku je s 5 metara glavom loptu poslao dovoljno blizu vrataru Slavije, koji je atraktivnom intervencijom sačuvao pobjedu.

Skupina E: RB Salzburg - Genk 6:2 (Haland 2, 34, 45, Hee-Chan 36, Szoboszlai 45+2, Ulmer 66/Lucumi 40, Samanta 52), Napoli - Liverpool 2:0 (Mertens 82-11m, Llorente 90+2)

Skupina F: B. Dortmund - Barcelona 0:0, Inter - Slavia Prag 1:1 (Barella 90+2/Olayinka 63)

Skupina G: Benfica - RB Leipzig 1:2 (Seferović 84/Werner 67, 79), Lyon - Zenit 1:1 (Depay 50-11m/Azmoun 41)

Skupina H: Ajax - Lille 3:0 (Promes 18, Alvarez 50, Tagliafico 62), Chelsea - Valencia 0:1  (Rodrigo 75)