Liga prvaka: Dinamo pobijedio u Astani, Dani Olmo asistirao i pogodio za pobjedu

Utorak, 07. kolovoza 2018. 18:01 Napisao/la  SC

Prva utakmica 3. pretkola Lige prvaka: Astana - Dinamo 0:2. Dinamo prema prilika mogao ostvariti uvjerljiviju pobjedu, Astana nije uputila udarac u okvir vratiju

Dinamovo slavlje u Astani

Dinamo je pobijedio u Astani rezultatom 2:0 i stekao značajnu prednost uoči uzvratne utakmice u Zagrebu.

Nogometaši Dinama predvođeni raspoloženim Olmom odigrali su najbolju utakmicu na početku sezone.

Zagrebačka momčad zauzela je odmah čvrsti stav, u prvom dijelu igralo se obostrano rastrgano, ni jedna momčad nije uspjela uspostaviti stalni protok lopte što je više odgovoralo gostima.

Astana je jednom izravno zaprijetila iz prekida. Maevski je pogodio vanjsku stranu stative iz slobodnog udarca, dojam je da je Zagorec bio na lopti.

U 39. minuti Olmo je znalački prebacio u trku Aničića, prošao desnom stranom u kazneni prostor, idealno proigrao Budimira koji iz prve lopte šalje u mrežu na kraju školski izvedene akcije - 0:1.

U drugom dijelu trener Nenad Bjelica ostavio je Budimira u svlačionici, ušao je pokretljiviji Gavranović.

Astana je preuzela veći rizik kroz pas-igru, Dinamova momčad povukla se u svoju trećinu i čekala prilike iz kontri.

Najveću priliku Dinamo nije iskoristio u 55. minuti, kada je Gavranović okomito donio loptu u kazneni prostor, pravodobno proigrao Olma kojemu je vratar Erić uspio padu obraniti udarac.

U 70. minuti Gavranović je efektno gađao pod prečku, Erić je ponovo bio pravodoban.

U 84. minuti još je jedna brza transformacija modre momčadi završila pogotkom, ali je ovog puta Olmo sa 22 metra pogodio desni kut - 0:2.

Astana je nekoliko puta zaprijetila ubačajima s poludistance, ali nije uputila ni jedan izravni udarac u okvir iza Zagorca.

ASTANA: Erić, Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko, Maevski, Tomasov (80 Murtazajev), Kleinheisler, Mužikov (46 Oliveira), Henrique, Kabananga (63 Janga)

DINAMO: Zagorac, Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac, Ademi (63 Šunjić), Hajrović (82 Kadzior), Gojak, Olmo, Oršić, Budimir (46 Gavranović)

Prva utakmica 3. pretkola Lige prvaka: Astana - Dinamo 0:2 (Budimir 39, Olmo 84)