Ponedjeljak, 15. listopada 2018. 21:28 Napisao/la  SC

Hrvatska pobijedila San Marino

Nenad Gračan

Hrvatska U-21 reprezentacija treći put se plasirala u završnicu jednog EP-a, Nenad Gračan odveo je jednu U-21 generaciju na EP nakon 14 godina.

Pobjedom 4:0 nad San Marinom mlada reprezentacija potvrdila je plasman nakon pobjede (2:0) protiv Grčke u Puli.

Utakmica se igrala na stadionu Serravalle u San Marinu, u prvom poluvremenu pogodaka nije bilo iako je bilo pokušaja.

Brekalo je u 42. minuti iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca zamalo promašio okvir.

U 48. minuti Halilović je načeo mrežu domaćina i najavio dvadeset minuta goropadne igre hrvatske reprezentacije.

Toliko je hrvatskim mladićima trebalo da zabiju četiri gola!

SAN MARINO: Benedettini, Censoni, Cevoli, Zafferani, Michelotti, Pancotti (71' Moretti), Zonzini (60' Vultaggio), Tomassini, Raschi (87' Quaranta), Nanni. Izbornik: F. Constantini.

HRVATSKA: Posavec, Mamić, Bosančić, Uremović, Oluić (77' Bašić), Ivanušec, Šunjić, Vlašić (64' Fiolić), Halilović, Brekalo, Jakoliš (87' Babić). Izbornik: N. Gračan.

San Marino - Hrvatska 0:4 (Halilović 48, Vlašić 53, Uremović 61, Bosančić 68)