LIGA NACIJA Hrvatska i Engleska odigrali na Rujevici utakmicu bez pogodaka i gledatelja

Petak, 12. listopada 2018. 22:45 Napisao/la  SC

Gledatelja nije bilo zbog neshvatljive UEFA-ine kazne, a pogodaka ponajviše zbog Dominika Livakovića i Marcusa Rashforda. Gavranović strijelac za Švicarsku

Domagoj Livaković u 57. minuti skinuo "zicer"

Hrvatska i Engleska odigrali su na Rujevicu utakmicu bez pogodaka i gledatelja!

Prikazani nogomet u prvom dijelu uklopio se u ambijent, utakmica je sadržajno bila skoro prazna!

U 37. minuti Pivarić je prizmeno ubacio slijeva, Kramarić ostao sam na 12 metara, nejako upućenu loptu Pickford je bez poteškoća dohvatio.

U 43. minuti nakon ubačaja iz kuta Dier je skočio u ravni prve vratnice, okrznuo glavom loptu koja je udarila u suprotnu vratnicu.

Dvije prilike na objema stranama u završnici prvoga dijela malo su popravile dojam u prvom dijelu rijekom kojega je prevladavao obostrani respekt.

Drugi dio počeo je za hrvatsku obranu slično kao što je završio prvi dio, prekidi su velika hrvatska boljka.

U 51. minuti nakon ubačaja iz prekida nečuvani Kane je s 8 metara glavom loptu poslao u gredu!

Da bi drugi dio postao sadržajniji pobrinuli su se Englezi, koji su odmah po izlasku na teren snažno pritisnuli hrvatsku reprezentaciju u zadnjoj trećini.

U 54. minuti Walker je precizno ubacio, Rashford je ostao sam na 10 metara ispred Livakovića kao na treningu.

Napadač Manchester Uniteda tako je traljavo zahvatio loptu da hrvatski vratar nije imao problema uhvatiti loptu.

U 57. minuti na Sterlingovo dodavanje opet je Rashford izašao ispred Livakovića kao na pucačkom treningu, opet je Livaković bio uspješniji, ovog puta u zahtjevnijoj situaciji "jedan na jedan".

Raduje Livakovićeva forma, ali Hrvatska nije primila pogodak više zahvaljujući nesmotrenim reakcijama engleskog napadača nego zaslugom hrvatskog vratara.

Trebalo je proći dvadesetak minuta da prema općem sudu najbolja vezna linija na SP-u 2018. godine uspostavi ravnotežu u središnjici.

Nije hrvatska momčad počela igrati previše poduzetno, ali sasvim dovoljno da u 67. minuti Kramarić dobije priliku kazniti engleske promašaje.

Rebić je zdesna proigrao Kramarića, koji je na 15 metara pogrešno zahvatio loptu u otvorenoj poziciji za udarac.

Do kraja utakmice Engleska je ostavila bolji dojam iako se Hrvatska pribrala nakon lošega ulaska u drugo poluvreme.

Treba izdvojiti Rebićev (70) udarac s 22 metra i još jedan neuspješni Kramarićev (86) pokušaj odmjernog udarca nakon Jedvajeva ubačaja.

HRVATSKA: Livaković, Pivarić, Vida, Lovren, Jedvaj, Kovačić (73 Badelj), Rakitić, Modrić, Perišić (58 Pjaca), Rebić (80 Livaja), Kramarić

ENGLESKA: Pickford, Chilwell, Maguire, Stones, Walker, Dier, Barkley, Henderson, Sterling (78 Sancho), Kane, Rashford

Mario Gavranović bio je strijelac za Švicarsku u porazu od Belgije.

Gavranović je u 69. minuti ušao umjesto Seferovića.

Liga nacija, Skupina A, 2. kolo: Hrvatska - Engleska 0:0, Belgija - Švicarska 2:1 (Lukaku 58, 84/Gavranović 76)