Ždrijeb Europske lige: Hajduk igra protiv pobjednika para Ilves Tampere - Slavia Sofija

Srijeda, 20. lipnja 2018. 16:04 Napisao/la  SC

Hajduk će u 2. pretkolu Europske lige igrati protiv pobjednika para Ilves Tampere (Finska) - Slaviju iz Sofije, koji igraju u 1. pretkolu.

Prva je utakmica 26. srpnja, uzvratna 2. kolovoza.

Slavia je sedam puta bila bugarski prvak, sezonu je završila na 7. mjestu, u pretkolo se plasirala kao pobjednik Kupa.

Hajduk je protiv (3:0, 0:1) Slavije igrao 1970. godine u Kupu UEFA. svaki put u ovom natjecanju, bilo da se zvalo Kup velesajamskih gradova, Kup Uefe ili Europska liga:

Ilves je završio treći u finskom prvenstvu, zadnji put u Europi je igrao 1991. godine! U Kupu kupova ispali su od Rome u 2. kolu.