HRVATSKI KUP

Rijeka u polufinalu nakon pobjede protiv Lokomotive

Utorak, 04. prosinca 2018. 21:33 Napisao/la  SC

Utakmica četvrtfinala Kupa: Lokomotiva - Rijeka 1:2. Uzuni isključen u 44. minuti, Rijeka u nastavku dvama pogocima preokrenula rezultat

Slavlje u Kranjčevićevoj

Četvrtfinale Kupa

LOKOMOTIVA - RIJEKA 1:2

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 1000

Sudac: Damir Batinić (Osijek) 7

Strijelci: 1:0 Radonjić (19), 1:1 Heber (54), 1:2 Gorgon (65)

Žuti kartoni: Punčec (45), Župarić (49), Drožđek (72), Gorgon (80)

Crveni karton: Uzuni (44, brutalni prekršaj)

LOKOMOTIVA: Hendija 6,5, Karačić 6 (74 Krstanović -), Kolinger 6, Datković 6,5, Lecjaks 6, Halilović 5,5 (66 Drožđek -), Mlinar 5,5, Ivanušec 6, Kastrati 5,5 (86 Božić -), Uzuni 5, Radonjić 6,5

RIJEKA: Sluga - , Raspopović 6, Punčec 6, Župarić 6,5, Zuta 6, Lončar 6, Pavičić 6,5, Gorgon 7, Kvržić 6,5 (90+2 Ćanađija -), Heber 7 (86 Acosty -), Čolak 6,5

Rijeka se plasirala u polufinale Kupa pobjedom (2:1) protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj.

Iskoristili su Riječani znalački prednost igrača više u drugom dijelu utakmice i dvama pogocima preokrenuli rezultat.

Lokomotiva je u prvom dijelu stekla prednost jednostavno da jednostavnije ne može!

Lecjaks je ubacio zdesna s poludistance, Radonjić je lakoćom nadskočio Punčeca u duelu na 6 metara od Sluge i glavom loptu skrenuo u mrežu - 1:0.

Do odmora se igralo u prilično laganom ritmu za utakmicu takvog natjecateljskog naboja.

Nije bilo naglašene agresivnosti i visokoga presinga, pa su se momčadi stalno smijenjivale u razdobljima kontinuiranih napada bez završnica.

Jedinu priliku na objema stranama priredio je igračima Rijeke vratar Lokomotive.

U 41. minuti nakon laganog Zutina ubačaj slijeva, istrčalom Hendiji lopta je neočekivano izmigoljila iz ruku, Datković je bio brži od Kvržića na petercu.

U 44. minuti Rijeka je stekla brojčanu prednost.

Uzuni je ničim izazvan uklizao na Lončara s (pre)visoko podignutom nogom, izgledalo je dovoljno ružno da Batinić opravdano pokaže crveni karton.

U drugom dijelu Rijeka se odmah nametnula kroz posjed lopte s igračem više, počeo je rasti pritisak na domaću obranu.

U 54. minuti uporni Čolak uzeo je loptu Haliloviću u zadnjoj trećini, lopta se iz duela Pavičića i Lecjaksa idealno pojavila ispred Hebera na ulasku u kazneni prostor, Hendija nije imao šanse obraniti plasirani udarac  - 1:1.

Nastavila je Rijeka postojano držati domaću obranu u prostoru oko kaznenog prostora, nije baš frcalo od prilika dok su gosti strpljivo čekali  novu pogrešku domaće obrane.

Župarićev (63) udarac s 23 metra i Hendijina obrana kao da su navijestili pogodak.

U 65. minuti Kvržić se na desnoj strani imao vremena pripremiti za odmjereni ubačaj na suprotnu stranu, Gorgon je dočekao loptu u kutu peterca i udarcem iz prve pogodio suprotni kut - 1:2.

Do kraja utakmice Lokomotiva je u zadnjih desetak minuta uspjela stvoriti nešto jači pritisak bez posljedica.

Bez posljedica za Lokomotivu, a ne za Rijeku!

Dvije velike prilike propustila je Rijeka iskrostiti nakon okomitih izlazaka na nepostavljenu domaću obranu.

Obje su se dogodile na lijevoj strani kaznenog prostora na sličan način, asistenti su bili Pavičić i Čolak.

Prvo Heber (82), a zatim Acosty (87) nisu uspjeli svladati Hendiju u situacijama jedan na jedan.

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici odigranoj u utorak Inter je pobijedio Vinogradar rezultatom 3:0.

U srijedu igraju Osijek - Hajduk (17) i Dinamo - S. Belupo (19.30).