Kup: Hajduk pobijedio Šibenik na Šubićevcu, Bočkaj ponovo postigao pogodak iz slobodnjaka

Srijeda, 25. listopada 2017. 19:14 Napisao/la  SC
Sudac Fran Jović podijelio je 13 žutih i jedan crveni karton

Hajduk, Osijek, Lokomotiva i Inter plasirali su se u četvrtfinale kupa.

Hajduk je pogotom Fomitschowa iz slobodnog udarca u 32. minuti pobijedio (1:0) Šibenik na Šubićevcu.

Od 31. minute Hajduk je igrao s igračem više, sudac je isključio Pericu zbog grubog starta.

Nervoznu utakmicu sa čak 13 žutih kartona obliježio je prekid u 58. minuti zbog bakljade i isključenje trenera Šibenika Borimira Perkovića zbog prigovora sucu.

Tučnjava prije utakmice između Torcide i Funcuta nastavila se verbalnim ratom tijekom utakmice.

Lokomotiva je kao gost u Kranjčevićevoj s 1:0 pobijedila trećeligaša Zagreb pogotkom Majera u 28. minuti iz slobodnog udarca.

Zagreb u 7. minuti nije iskoristio kazneni udarac, Šemper je obranio udarac.

U 49. minuti  Radonjić je pogodio vratnicu.

Osijek je u gostima kod trećeligaša Zadra slavio s 4:0.

U 17. minuti  Bočkaj je iz slobodnjaka zabio s gotovo iste pozicije kao protiv Rijeke na Rujevici.

U 32. minuti Zadar je mogao izjednačiti iz jedanaesterca, Županov udarac obranio je Antolović.

Osijek je prednost povećao u 48. minuti Jurjevićiv autogolom.

U 55. minuti  Lukić je pogodio za 3:0, u 73. minuti Jambor je postavio konačni rezultat.

Utakmice 1/8 kupa: Šibenik - Hajduk 0:1, Zagreb - Lokomotiva 0:1, Zadar - Osijek 0:4, Inter - Sesvete 2:1