Hajduk u finalu nakon jedanaesteraca

Utorak, 13. ožujka 2018. 20:17 Napisao/la  SC

Dinamo i Rijeka polufinalnu utakmicu igraju 4. travnja

Slavlje Hajduka u Kranjčevićevoj

Nogometaši Hajduka plasirali su se u finale Kupa nakon boljega izvođenja jedanaesteraca (5:3) u polufinalnoj utakmici protiv Lokomotive.

Na kraju utakmice u Kranjčevićevoj presudio je rulet jedanaesteraca, kapetan Radošević postigao je pogodak vrijedan finala.

Tijekom 120 minuta Hajduk je ostavio bolji dojam, posebice su Splićani bili dominantni u prvom poluvremenu, kada nisu iskoristili dvije velike prilike.

Lopez je u 24. minuti pogodio gredu s pet metara, Gyurcso u 40. minuti nije uspio svladati Šempera u izglednoj poziciji.

U 10. minuti Splićani su se žalili na Bebekovu odluku da odmahne rukom nakon duela Majstorovića i Saida u kaznenom prostoru.

U drugom dijelu Lokomotiva je djelovala ravnopravno iako je Kovačević u 72. minuti promašio prazna vrata nakon Šemperove pogreške.

U produžecima su momčadi više čuvale svoju nego napadale protivničku mrežu.

Dinamo i Rijeka drugu polufinalnu utakmicu igraju 4. travnja.

LOKOMOTIVA: Šemper, Musa, Ivanušec, Knežević (46 Chago, 120 Burić), Majer, Kolinger, Kastrati (76 Havojić), Karačić, Šunjić, Majstorović, Krstanović

HAJDUK: Letica, Lopez, Hamza (110 Kožulj), Gyurcso (70 Kovačević), Radošević, Juranović, Caktaš, Said, Bašić, Fomitschow (79 Filip), Savvas

Utakmica polufinala Kupa: Lokomotiva - Hajduk 3:5 (1:1 - Majstorović 55/Hamza 59), nakon jedanaesteraca

Strijelci iz jedanaesteraca: Caktaš 0:1, Majer - promašaj, Said - 0:2, Ivanušec 1:2, T. Bašić - Šemper brani, Musa - promašaj, Filip - 1:3, Havojić 2:3, Radošević 2:4