Europska liga: Dinamo pobijedio Viktoriju Plzen i ostvario plasman u osminu finala

Četvrtak, 21. veljače 2019. 20:46 Napisao/la  SC

Dinamo - Viktoria Plzen 3:0 (4:2). U prvom poluvremenu momčad Dinama potpuno je nadigrala goste, koji su patili pod stalnim pritiskom do odlaska na odmor

Dinamo se plasirao među 16 momčadi u završnici Europske lige nakon pobjede (3:0) protiv Viktorije Plzen u uzvratnoj utakmici.

U prvom poluvremenu momčad Dinama potpuno je nadigrala goste, koji su patili pod stalnim pritiskom do odlaska na odmor.

U 15. minuti Petković se probio lijevom stranom, ušao u kazneni prostor i lucidno odigrao petom prema sredini, Olmo je propustio loptu kroz noge natrčalom Oršiću, koji je u otvorenoj poziciji za udarac precizno pogodio mrežu s 13 metara - 1:0.

Školska akcija!

U 33. minuti Hajrović je ubacio iz prekida s desne strane, Dilaver pravodobno utrčao i glavom skrenuo loptu iza Kozačikovih leđa - 2:0.

U 38. minuti Olmo je glavom loptu poslao u desni kut, Kozačik je bio pravodoban.

Viktoria je iznenadila reakcijom u nastavku!

U drugom dijelu ni traga ne odveć pojedinačno kvalitetne, ali zavidno fizički moćne i agresivne momčadi iz prve utakmice.

U drugom dijelu Dinamo se povukao, nije bilo više visokog presinga pa se utakmica ritmom usporila od razine Prve HNL.

Dinamo je u takvim uvjetima suvereno kontrolirao prostor oko Livakovića i čekao trenutak za kontru.

Stvorio je Dinamo nekoliko prilika u brzim transformacijama, Moharrami je propustio realizirati najveću nakon Kozačikove pogreške.

U 73. minuti utakmica je odlučena!

Oršić je lijevom stranom povukao kontru, odigrao Petkoviću na rubu kaznenog prostora, najbolji igrač utakmice preciznim udarcem pogodio je mrežu - 3:0.

Ništa gosti nisu učinili do kraja utakmice, izgledali su kao da su se pomirili s porazom.

Jedino su uspjeli zaraditi crveni karton (Limbersky 87).

Tijekom cijele utakmice Dinamo je samo jednom gestom pokazao nervozu.

U 43. minuti isključen je trener Nenad Bjelica zbog bezazlene, ali ishitrene reakcije prema gostujućem igraču u prekidu.

DINAMO: Livaković, Moharrami, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac, Ademi, Šunjić, Olmo, Oršić (89 Gojak), Hajrović (67 Moro), Petković (90+1 Andrić)

VIKTORIA PLZEN: Kozačik, Kovarik, Limbersky, Pernica, Havel (74 Reznik), Hrošovsky, Prochazka, Petržela, Horava (57 Bakoš), Kayamba, Beauguel (67 Chory)

Uzvratna utakmica 1/16 finala Europske lige: Dinamo - Viktoria Plzen 3:0 (4:2) (Oršić 15, Dilaver 33, Petković 73)