Euroliga: Ukićev Panathinaikos pobijedio hrvatsku koloniju u redovima Unicaje, poraz Fenera

Četvrtak, 10. siječnja 2013. 22:06 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola, skupina E: Panathinaikos - Unicaja 78:73 (23:16, 16:18, 17:21, 22:15). Ukić je postigao 5 poena za Grke, Simon i Žorić po 11 za momčad koju vodi Jasmin Repeša. Skupina F: Maccabi Elektra - Fenerbahče 91:73

SKUPINA E - 3. kolo

PANATHINAIKOS - UNICAJA 78:73

O.A.K.A ARENA. Panathinaikos - Unicaja 78:73 (23:16, 16:18, 17:21, 22:15

Gledatelja: 11.000. Suci: Ryshyk (Uktajina), Vojinović (Srbija) i Mattioli (Italija)

PANATHINAIKOS: Bramos 4, Maciulis 14, Kapono 13, Ukić 5, Lasme 7, Tsarrtaris 5, Diamantidis 6, Gist 17, Banks 14, Xanthapoulos, Skordilis, Schortsanitis 4

UNICAJA: Simon 11, Williams, Lima, Panko 11, Vidal 5, Urtasun 8, Calloway 14, Perović 4, Vazquez 4, Diaz, Žorić 11, Dragić 5

Hrvatska kolonija u redovima španjolske Unicaje doživjela je tijesan poraz na u Ateni. Šesterostruki prvak Europe slavio je 78:73, upisavši drugu pobjedu u okviru skupine E Topa 16 Eurolige. Panathinaikos je do pobjede stigao u posljednjoj dionici, koju je apsolvirao s + 7 (22:15).

Roko Ukić je u redovima domaćina postigao 5 poena za 19 minuta igre. Njegovi reprezentativni kolege na drugoj strani Kruno Simon i Luka Žorić ostvarili su po 11 poena za 19, odnosno 23 minute igre za momčad na klupi koje sjedi hrvatski izbornik Jasmin Repeša.

U skupini F Bojan Bogdanović je sa svojim Fenerbahčeom doživio težak poraz u Tel Avivu. Hrvatski branič bio je među najboljima u redovima gostiju s 15 poena. Bolje sreće nije bio ni Damir Markota koji je ubacio 2 poena u porazu Bešktaša na gostovanju u Vitoriji.

Rezultati 3. kola, skupina E: Panathinaikos - Unicaja 78:73, CSKA - Brose Baskets 90:83. Skupina F:  Maccabi Elektra - Fenerbahče 91:73,  Caja Laboral - Bešiktaš 77:51