Euroliga košarkaša: Panathinaikos u Barceloni izjednačio seriju, Diamantidis pogodio pobjedu

Četvrtak, 11. travnja 2013. 23:06 Napisao/la  SC

Druga utakmica: Barcelona - Panathinaikos 65:66 (11:16, 21:11, 18:21, 15:18). Ante Tomić je imao šest poena i sedam skokova,  Mario Hezonja nije ulazio u igru, dok je Roko Ukić za Grke postigao osam poena i podijelio tri asistencije

ČETVRTFINALE - 2. utakmica

BARCELONA REGAL - PANATHINAIKOS 65:66

Arena Blaugrana.  Barcelona - Panathinaikos 65:66 (11:16, 21:11, 18:21, 15:18)

Gledatelja: 6.698. Suci: Yzhyk (Ukrajina), Viator (Francuska) i Paternico (Italija)

BARCELONA REGAL: Sada 5, Huertas 5, Abrines 10, Navarro 20, Jasikevičius 2, Wallace 2, Ingles 3, Hezonja, Lorbek 7, Jawai 4, Mbaye, Tomić 6

PANATHINAIKOS: Bramos 13, Marciulis 5, Ukić 8, Lasme 9, Tsartaris 1, Diamantidis 10, Gist 14, Banks, Xanthpoulos 2, Giannopoulos, Skordilis, Schortsanitis 4

Košarkaši Panathinaikosa pobijedili su Barcelonu u gostima, izjednačivši četvrtfinalnu seriju Eurolige na 1:1. Serija se sada seli u Atenu u kojoj će Katalonci imati velikih problema. Grci su važnu pobjedu iščupali u infarktnoj završnici.

U posljednju minutu ušlo se s + 1 za Katalonce (64:63). Grci su svoj napad promašili, da bi 20 sekundi prije kraja Carlos Navarro pogodio jedno od dva slobodna bacanja. Grcima je ostao zadnji napad. Lopta je očekivano došla u ruke Diamantidisa koji je osam sekundi prije kraja pospremio tricu i Grke doveo u predvorje raja. Tamo su i ostali budući da Katalonci u preostalih osam sekundi u dva navrata nisu pogodili koš. Posljednji pokušaj bio je onaj Jasikevičiusa, koji je s istekom vremena pogodio samo obruč.

U redovima domaćina Ante Tomić je za 26 minuta na parketu imao šest poena i sedam skokova, dok mladi Mario Hezonja nije ulazio u igru. U pobjedničkim redovima Roko Ukić je za 28 minuta postigao osam poena i podijelio tri asistencije.