Euroliga: Maccabi pobijedio Real Madrid i osvojio naslov europskog prvaka

Ponedjeljak, 19. svibnja 2014. 08:56 Napisao/la  SC

Euroliga, finale: Maccabi - Real Madrid 98-86

Košarkaški Maccabija prvaci su Europe. Momčad iz Tel Aviva u finalnom susretu završnog turnira Eurolige u Milanu nakon produžetaka pobijedila je Real Madrid 98-86 (15-16, 18-19, 20-20, 20-18, 25-13). Na krov Europe popela su se dvojica Hrvata, Nikola Vujčić je sportski direktor novog prvaka, Andrija Žižić nije igrao finalnu utakmicu.

Maccabi je osvojio 6 europski naslov, prvi nakon 2005. godine. U susretu za treće mjesto Barcelona je pobijedila moskovski CSKA 93-78. Ante Tomić je za Barcu odigrao 16 minuta ubacivši šest koševa uz sedam skokova, dok je Mario Hezonja za 13 minuta ubacio pet koševa.