Cedevita obranila titulu prvaka pobjedom protiv Cibone u četvrtoj utakmici finalne serije

Nedjelja, 03. lipnja 2018. 22:26 Napisao/la  SC
Peta titula uzastopno

Cedevita je obranila titulu prvaka pobjedom (77:68) u doigravanju protiv Cibone.

Do pete uzastopne titule prvaka momčad Cedevite trebala je igrati četiri utakmice protiv Cibone.

U četvrtoj je igrala tama okoliko koliko je bilo dovoljno za pobjedu.

Na odmoru je Cedevita vodila 43:40, Cibona je uspjela smanjiti razliku koja je iznosila i deset poena.

U nastavku utakmice Cedvita je postojano održaval prednost, koja je uoči posljednje četvrtine iznosila +11 (64:53).

Zanja četvrtina obilovala je nervozom, tehničke greške dobili su trener Jure Zdovc i kapetan Roko Ukić.

Cibona nije uspjela iskoristiti nervozu protivnika, Cedevita je rutinski privela utakmicu kraju.

Najbolji je u Cedeviti bio je Džanan Musa s 21 poenom i tri asistencije, Damir Markota ubacio je 11 koševa uz četiri skoka.

Luka Žorić s 20 koševa, 10 skokova i dvije asistencije predvodio je Cibonu, Marko Tomas i Ivan Novačić postigli po 13 poena.