Srijeda, 26. srpnja 2017.



PH U RUKOMETU

Zamećani srebrni na završnici za kadete

Autor SC Utorak, 16 svibnja 2017 11:04

Zamećani u finalu poraženi od PPD Zagreba

Kadeti Zameta
Kadeti Zameta

Mladi rukometaši Zameta osvojili su odlično 2. mjesto na Završnici prvenstva Hrvatske za kadete koje je održano u Umagu u sklopu Festivala rukometa.

Nakon što su se u regularnom djelu prvenstva kvalificirali na završnicu, na koju odlazi osam najboljih momčadi, kadeti Zameta su u skupini odigrali tri utakmice.

U prvoj utakmicu igrači Zameta pobijedili su momčad Balić - Metličić rezultatom 26:22.

U drugom kolu savladali su momčad Dubrave rezultatom 23:17, a za potvrdu prvog mjesta u skupini uvjerljivo su pobjedili momčad Hrvatskog Dragovoljca rezultatom26:17.

U polufinalu je ekipu Zameta čekala momčad Varaždina koju su Zamećani pobijedili 25:18 i uvjerljivom pobjedom se plasirali u finale.

Posljednjeg dana Festivala rukometa na rasporedu su bile utakmice za 3. mjesto i utakmica finala Završnice prvenstva Hrvatske za kadete, te utakmica finala Kupa Hrvatske za seniore.

U prekrasnom ambijentu dvorane u Umagu rukometaši Zameta su cijelo vrijeme imali veliku podršku svojih mnogobrojnih navijača.

U finalnoj utakmici Zamet je na poluvremenu imao prednost od četiri pogotka 14:10, ali na kraju je ipak pobijedila momčad PPD Zagreb rezultatom 26:22.

U najbolju sedmorku turnira izabrana su čak trojica Zamećana.

Matija Starčević najbolji lijevi vanjski, Patrik Martinović najbolji desni vanjski, Fran Lučin najbolji vratar, a Veron Načinović proglašen je za najboljeg obrambenog igrača.

Momčad Senja koja je nastupila na završnici osvojila je šesto mjesto nakon što je poražena u utakmici za peto mjesto od momčadi Karlovca rezultatom 17:29.

Senjanin Demian Sukurica proglašen je za najbolje lijevo krilo Završnice.

Zamet: Fran Lučin, Martin Mozetič, Leo Jurešić, Jakov Mozetič, Veron Medić, Luka Grgurević, Patrik Martinović, Karlo Tadić, Tin Tomljanović, Juraj Plantarić, Veron Načinović, Matija Starčević, Igor Trivunović, Mateo Bogosavljev, Karlo Šegon, Leon Lanza.

Vodstvo: Igor Marijanović, Valter Matošević, Dragan Marijanović

Poredak:

1. RK PPD Zagreb

2. MRK Zamet

3. RK Dubrava

4. GRK Varaždin 1930

5. HRK Karlovac

6. RK Senj

7. RK Balić&Metličić

8. RK Hrvatski Dragovoljac

Najbolja sedmorka:

Lijevo krilo: Antonio Vrbić (RK PPD Zagreb)

Lijevi vanjski: Matija Starčević (MRK Zamet)

Srednji vanjski: Karpo Sirotić (RK PPD Zagreb)

Desni vanjski: Patrik Martinović (MRK Zamet)

Desno krilo: Demian Sukurica (RK Senj)

Pivot: Antonio Ljubić (RK PPD Zagreb)

Vratar: Fran Lučin (MRK Zamet)

Najbolji pojedinci:

Najbolji obrambeni igrač: Veron Načinović (MRK Zamet)

Najbolji strijelac: Hrvoje Urličić (RK Hrvatski Dragovoljac, 46 golova)

Najkorisniji igrač: Karpo Sirotić (RK PPD Zagreb)

Morate se prijavit ukoliko želite komentirati

SportCom.hr