Petak, 26. svibnja 2017.



STOLNI TENIS

Seni Smailji prvo mjestu među mlađim kadetkinjama

Autor SC Subota, 13 svibnja 2017 12:45

Na 34. Kupu grada Rijeke sudjelovalo je 168 natjecatelja iz 37 klubova

Sena Smailji (druga s desne strane)
Sena Smailji (druga s desne strane)

Na 34. međunarodnom turniru Kup Grada Rijeke uz pokroviteljstvo Primorsko-goranske županije i Grada Rijeke, u dvorani Osnovne škole Srdoči nastupilo je 168 natjecatelja iz 37 klubova iz Italije, Estonije, Slovenije i Hrvatske.

Od natjecatelja iz PGŽ-a najbolji rezultat ostvarila je Sena Smailji članica STŠK Srdoči osvojivši prvo mjesto u mlađekadetskoj konkurenciji. Sena je u finalnom srazu pobijedila Saru Marčec članicu MGK Drave iz Žabnika 3:0(7,7,6).

Najteži meč Sena je imala za ulazak među osam s dvije godine starijom Reom Ban pobijedivši suparnicu u pet setova (4-6,4-9,6).

U četvrtfinalu sastali su se prva nositeljica turnira Stella Šaš članica Koprivnice, prvoplasirana s rang liste najmlađih kadetkinja i drugoplasirana Sena Smailji.Sena je ovaj puta bila uvjerljiva i s 3:0 (11,6,6) bila bolja od favorizirane Stelle.

U polufinalu Sena je bila bolja od prošlogodišnje pobjednice Kupa u konkurenciji najmlađih kadetkinja, Dore Popec članice STK Vrsar 3:1(3,16,-6,4).

Zapažen rezultat postigao je junior Nikola Bogović, član STŠK Srdoči zauzevši drugo mjesto. U finalnom srazu u konkurenciji juniora izgubio je od Ukrajinca Maksima Vuhke 3:1(-6,-6,9,-5). Treće mjesto u konkurenciji juniora, osvojio je talentirani Leo Vekić Lošinjanin u dresu STK Opatija 08.

Treće mjesto osvojila je i Paola Šavor članica Opatija 08, koja je u četvrtfinalu bila uspješnija od Matilde Salme članice Sv. Jakova iz Jadranova 3:2 (-9,9,9,-5,9). 34. međunarodni turnir Kup Grada Rijeke uz pomoć Zbora sudaca Grada Rijeke uspješno je organizirao STŠK Srdoči.

Juniori: 1. Vuhka Maksim (Estonija), 2. Bogović Nikola (STŠK Srdoči), 3. Jurković Igncije(Sesvete) Leo Vekić(Opatija 08).
Kadeti : 1. Meter Roko(Mladost(Zagreb), 2. Milohanovć Andrea(Pula), 3. Franjul Ivan(Pula) / Zlatkov Luka (Dugo Selo)
Mlađi kadeti: 1. Martinac Hrvoje (Zabok), 2. Orbanić Mauro (Kanfanar), 3.Stočko Matej (Varaždin) / Polšek Martin(GSTK Zagreb)
Najmlađi kadeti: 1. Ušaj Aleks (MTK MAHLE –Vrtojba (Slovenija), 2. Krtalić Maxmilian (Pula), 3. Milak Vito (MGK Drava Žabnik) / Zohil Borna (Pula)
Kadetkinje: 1. Kovaček Tena(Varaždin), 2. Lončarević Hana (Mladost –Zagreb), 3. Brnić Lea (Dr.Časl –Zagreb) / Jurčević Marta (Dr.Časl –Zagreb)
Mlađe kadetkinje: 1. Smailji Sena (STŠK Srdoči), 2. Marčec Sara (MGK Drava-Žabnik), 3. Popec Dora (Vrsar) / Piršlin Valentina (Koprivnica)
Najmlađe kadetkinje: 1. Novak Marta (STK Putujane ), 2. Bolješić Maja (GSTK Zagreb), 3. Šavor Paola (Opatija) / Kačevenda Gracija (Stubaki)

Morate se prijavit ukoliko želite komentirati
SportCom.hr