Sena Smailji nadmoćno osvojila 36. Kup Grada Rijeke

Srijeda, 20. ožujka 2019. 21:17 Napisao/la  SC

Na 36. međunarodnom turniru Kupu Grada Rijeke uz pokroviteljstvo Primorsko goranske županije i Grada Rijeke, u dvorani Osnovne škole Srdoči nastupilo je rekordnih 241 natjecatelja iz 40 klubova iz Slovenije, BIH i Hrvatske.

Od natjecatelja iz PGŽ-a najbolji rezultat ostvarila je Sena Smailji članica STŠK Srdoči osvojivši prvo mjesto u mlađe kadetskoj konkurenciji.

U polufinalu je s 3:0 bila bolja od Stelle Šaš (Koprivnica), a potom je identičnim rezultatom slavila i u finalu nad Nikolinom Miličević (Pula).

Uz Stellu Šaš treće mjesto osvojila je Matilda Salma (Sveti Jakov), a za ulazak u polufinale je s 3:2 (7, -11, 7, -9, 8) bila bolja od Brune Gučin (Stubica).

Zapažen rezultat postigao je Lošinjanin Leo Vekić član STK Pule, koji je u finalu izgubio od Brune Peteka( TIS,Zagreb) s 3:2 iako je poveo 2:0 u setovima.

U konkurenciji kadetkinja Sena Smailji (STK SRDOČI) je bila brončana izgubivši u polufinalu od pobjednice Zrinke Rebić članice TIS-a u pet setova.

Sena je povela s 2:0 pobjedivši prvi set na 4, drugi na 10, da bi izgubila sljedeća tri seta na razliku.

Međunarodni Kup Grada Rijeke uz pomoć Zbora sudaca Grada Rijeke uspješno je organizirao STŠK Srdoči.