1. HKL: Courtney Fells predvodio Kvarner 2010 u pobjedi protiv Mladosti

Nedjelja, 20. studenog 2022. 18:47 Napisao/la  KS

Riječani su utakmicu u toplo-hladno ritmu, na kraju je ipak presudilo njihovo iskustvo, kao i činjenica da Zagrepčani nisu na isti način mogli igrati svih 40 minuta

Branimir Pavić i Courtney Fells
Branimir Pavić i Courtney Fells Foto: Kristian Sirotich

Prva liga košarkaša, 8. kolo

KVARNER 2010 – MLADOST 86:76 (23:15, 21:19, 14:27, 28:15)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 100.

Suci: Đuraki, Zrnić, Žagar.

KVARNER 2010: Fells 31 (5-5), Delpin 9 (4-4), Vucić 7, Naletilić 18 (1-2), Damjanović 2, Štemberger 3, Jashari, Pepelar, Cvitković 16, Kostić, Baćac Simper, Matić.

MLADOST: Zanki 10 (2-2), Mršić 17 (1-1), Ljubičić 10, Čolak 6, Matleković 3 (1-2), Ogrizović 13, Zemljić, Pavković, Volčanšek, Akrap, Turk, Bilić 17 (2-3).

Košarkaši Kvarnera 2010 vratili su se na pobjedničke staze, Riječani su se dobrano morali potruditi za uspjeh u dvoboju s košarkašima Mladosti, inače drugom ekipom Cedevite-Junior.

Lakonoga zagrebačka momčad, odlično selekcionirana, bez imalo je respekta ušla u dvoboj s Riječanima, koji niti u jednom periodu igre nisu imali pravo na opuštanje, svako opuštanje gosti su znalački kaznili.

Na kraju je ipak presudilo iskustvo domaćina, kao i činjenica da mlada zagrebačka momčad ipak nije svih 40 minuta utakmice mogla odigrati u istom ritmu.

Riječani su dobro otvorili utakmicu, Zagrepčani su se vrlo brzo prilagodili na trsatski parket pa je nakon četiri minute igre prednost bila na njihovoj strani (8:12).

Riječani su dobro odgovorili, serijom 15:2 (trice Naletilića i Štembergera, pet poena Fellsa) vratili su prednost na svoju stranu, iako to nije bila baš igra koja je obećavala miran nastavak utakmice.

Do 13. minute utakmice već su imali deset pogrešaka na kontu, mlada je zagrebačka momčad držala rezultatski priključak, tricom Ogrizovića u 14. minuti došli su na tri poena zaostatka (31:28).

Malo mira vratilo se dobrom napadačkom dionicom Daria Cvitkovića i novom tricom Amerikanca Fellsa (40:30, 18. minuta).

Još trima slobodnim bacanjima Fellsa Riječani su dohvatili najveću prednost na utakmici (43:30), maksimalno su iskoristili period dobre igre, kao i nekoliko gostujućih brzopletosti.

Riječani su loše otvorili drugi dio utakmice, pet  domaćih vezanih pogrešaka gosti su iskoristili da iznova uhvate priključak (44:42) u 22. minuti.

U 24. minuti Mladost je došla do poravnanja (46:46), a onda u naredne dvije minute i do vodstva nakon ubačaja Ljubičića, odnosno nakon trica Bilića i Mršića (54:46).

Katastrofalno loš period igre domaća momčad nikako nije uspjevala prekinuti, Zagrepčani su izdominirali i u obrani i u napadu, u prilog Riječanima jedino je išla činjenica da su i gosti ponekad imali potez previše pa su nakon Čolakove trice u 29. minuti imali „samo“ devet poena viška na kontu (61:52).

No, Riječani su ipak malo odahnuli Naletilić i Vucić sa sirenom uspjeli su zaostatak svesti u pristojne okvire (61:58), pritisak gostiju polako je jenjavao.

Naletilić je bio jedan od boljih pojedinaca u riječkoj momčadi, njegovom četvrtom tricom domaća je momčad konačno dostigla zaostatak, Courtney Fells je pak odigrao ključnu rolu na startu četvrte dionice, bitno je podigao razinu svoje igre u obrani, presjekao nekoliko lopti, promašio jedno zakucavanje, ali i pogodio dvije  teške trice, u 37. minuti Riječani su imali devet poena prednosti (77:68).

Riječani su se teško izborenoj pobjedi sasvim približili 1:22 minute prije kraja, nakon što je Naletilić ubacio svoju petu tricu (82:76), a Ogrizović svoju drugu promašio.

Na ulasku u posljednju minutu Cvitković je poentirao na lijepu asistenciju Vucića, Branimir Pavić na klupi je konačno mogao odahnuti.