Košarkaši Crikvenice poraženi od Dubrovnika u prvoj utakmici za popunu A-1 lige

Nedjelja, 20. svibnja 2012. 12:20 Napisao/la  S. Lončarić

Crikvenica - Dubrovnik 61:76 (10:27, 23:15, 12:21, 16:13). Važnost i velika startna trema učinila je svoje. Gosti su krenuli s 0:14, a prvi koš Crikvenice iz igre stiže tek po isteku šeste minute

CRIKVENICA - DUBROVNIK 61:76

Prva utakmica kvalifikacija za popunu A-1 ligu košarkaša: Crikvenica - Dubrovnik 61:76 (10:27, 23:15, 12:21, 16:13). Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 350. Suci: Jovović (Zagreb), Perlić (Velika Gorica), Peić (Karlovac).

CRIKVENICA: Stipčić 8 (4-6), Veljačić 5, Piškulić, Antić 2, Mandžuka, Komadina, Belina 10 (1-2), Modrić 4, Matić 9 (7-7), Kozlevčar 16 (10-11), Bešlija, Benić 7 (0-2).

DUBROVNIK: Petković 22 (2-2), Bogdanović, Karač 2, Došen 2, Oštrić, M. Hajdić 10 (3-8), Diminić, D. Hajdić 3, Bižaca 22 (4-5), Begić 11 (1-2), Perić 4.

Osobne pogreške: Crikvenica 23, Dubrovnik 26. Peta osobna: Kozlevčar (Crikvenica) 40. Šut za tri. Crikvenica 3/13, Dubrovnik 12/23 Trice: Veljačić, Benić, Belina (Crikvenica) Bižaca 4, Petković i Begić 3, M. Hajdić, D. Hajdić (Dubrovnik). Slobodna bacanja: Crikvenica 22-28, Dubrovnik 10-17.

Važnost i velika startna trema učinila je svoje. Gosti kreću sa 0:14, a prvi koš Crikvenice iz igre stiže tek po isteku šeste minute. Dubrovnik je bio precizan u šutu za tri poena, u razdoblju od 5. do 15. minute uspio je postići čak osam trica iz isto toliko pokušaja. Sredinom druge trećine Crikvenica dolazi do daha. Belina i Kozlevčar uspijevaju povezati redove i na krilima bučnih i pratećih instrumentima dobro opskrbljenih navijača do odmora uspijevaju rezultati svesti u izglednije razmjere (29-34) u 28. da bi se na odmor otišlo sa minus devet.

U nastavku Crikvenica uz pomoć Benića i Veljačića dolazi i do 33-36, da bi uslijedio novo ispadanje iz rezultatske pratnje. Gosti vješto koriste svoje najjače oružje, šut sa udaljenosti, što im omogućavaju i domaći igrači pružajući im priliku da bez ozbiljnije obrane slobodno usklađuju svoje nišanske sprave. Potvrda tome je i nova velika 1-15 serija Dubrovnika. U 25. već je 39-57, ali voljnog momenta ne nedostaje Crikvenici.

U posljednjem naletu domaćin ubrzava protok lopte i u 33. razlika je samo minus sedam (61-68). Dubrovnik iz posljednje minute odmora izlaze moćni, kao što su se pokazali i na uvodu u utakmicu. Za ovogodišnji učinak, osvajanje naslova prvaka u A-2 ligi te uspjeh u prvom krugu kvalifikacija gledaoci su burno pozdravili igrače Crikvenice i trenera Mancea. U utorak Kirci odlaze pod dubrovačke zidine i još jednom čestitati u ovom trenutku boljoj i potentnijoj momčadi.