Zamećanke pružile solidan otpor Podravka Vegeti

Subota, 03. ožujka 2012. 19:35 Napisao/la  Milan Kosanović

Zamećanke su se u susretu 19. kola 1. HRL solidno suprotstavile Podravka Vegeti i na kraju upisale "prihvatljiv poraz"

Zamet – Podravka Vegeta 28:37 (13:19)

Utakmica 19.kola 1.HRL – žene. Centar Zamet. Gledatelja: 100. Suci: Matić (Petrinja) i Zečević (Zagreb).

ZAMET: Paurević, Plahinek 3, Brčić 4, Tabar 1, Vuković 4, Toto 5, Strukar, Bunić 3, Tus, Bukvić 1, Mičijević 4, Stakorić 1, Debelić 2, Milinović, Mišurović, Vučić .

PODRAVKA: Žderić, Čović 4, Kožnjak 2, Pongrac 2, Šenvald, Petković 2, Gaće 3, Damjanović 7, Dragišić, Jelčić, Havić, Tatari 5, Horvat 4, Pušić – Koroljević  8.

Sedmerci: Zamet 2 (3), Podravka 5 (5) . Isključenja: Zamet 4 , Podravka 8 minuta.

Rukometašice Zameta prema očekivanjima su poražene od aktualnih prvakinja Podravke, no ekipa trenera Drage Žiljka pružila je solidan otpor objektivno puno kvalitetnijem protivniku. Zamećanke su bolje otvorile utakmicu, povele 3:0, no to je ujedno bilo sve od rezultatske neizvjesnosti u srazu ovih dvaju neravnopravnih protivnika. Koprivničanke su uskoro izjednačile, a potom i povele, ali Riječanke se nisu predavale što im je na koncu donijelo i neobično nizak poraz od lidera lige koji u prosjeku melje protivnike s 15 do 20 pogodaka razlike.

U redovima Zameta istaknula se solidna vratarka nikolina Strukar s 12 obrana, dok je u redovima aktualnih prvakinja neumoljiva bila reprezentativka Nikica Pušić – Koroljević koja je utakmicu završila s osam pogodaka iz jednakog broja pokušaja. Priliku su dobile sve igračice s klupe pa su tako vrijedne minute protiv podravke upislae i mlade Ana Paurević te Ella Bukvić koja je čak i zatresla mrežu Koprivničanki.