Zamećanke poražene velikom zaslugom pristranog sudačkog para

Srijeda, 22. veljače 2012. 23:20 Napisao/la  Milan Kosanović

Zamet – Sesvete Agroproteinka 33:35. Uzroke poraza Zamećanke mogu tražiti u nešto slabijoj igri u fazi obrane, ali i u dvojbenim odlukama sudaca koji nažalost nisu bili regulatori igre već rezultata

Zamet – Sesvete Agroproteinka 33:35  (14:17)

Utakmica 15. kola 1. HRL – žene. Centar Zamet. Gledatelja: 100. Suci: Češi (Zagreb) i Županić (Križevci).

ZAMET: Račić (8+1), Plahinek 4, Brčić 6, Tabar 5, Vuković 5, Toto 4, Strukar, Bunić 1, Tus, Mičijević 3, Stakorić 1, Debelić 2, Milinović, Mišurović 2, Vučić (5), Zorić.

SESVETE: Vuković, Jakara 3, Pavlek 4, Stopić 2, Grmoja 6, Šebek, Karaula (8), Nemaškalo 8, Bešen, Pejčić, Kranjec, Franković 11, Benić.

Sedmerci: Zamet 7 (9) , Sesvete 5 (6) . Isključenja: Zamet 12 , Sesvete 16 minuta. Crveni karton: Nikolina Račić (40' – oštar starta), Gordana Pavlek (58' – treće isključenje).

Nakon šest pobjeda u sedam susreta, rukometašice Zameta na domaćem terenu upisale su novi poraz. Bolje od domaćih rukometašica bile su gošće iz Sesveta koje su do pobjede u Centru Zamet došle uz jak vjetar u leđa sudačkog para Češi – Županić.

Zamećanke su loše otvorile utakmicu što rukometašice Sesveta koriste za početnu prednost (1:5). Strateg Zameta Drago Žiljak potom je pozvao minutu odmora , a plodovi dogovora na vidjelo izlaze već u 12. minuti utakmice kada kapetanica Zameta Dina Brčić zabija za poravnanje (6:6). Do kraja prvog poluvremena gošće su uspjele okrenuti vodu na svoj mlin te na odmor odlaze s tri pogotka prednosti. U nastavku utakmice Zamećanke nisu briljirale, raspoložena je bila tek golmanica Nikolina Račić  koja je nakon dvojbene odluke sudačkog para u 40.minuti zaradila crveni karton te preselila na tribine Centra Zamet.

U sljedećim minutama Sesvećanke su se razigrale te kontinuirano povećavale svoju prednost  preko raspoloženih Lane Franković i Ekaterine Nemaškalo sve do 50.minute kada su imale uvjerljivih sedam pogodaka prednosti.

Posljednjih deset minuta utakmice sudački par Češi – Županić je na opće zgražanje gledatelja i simpatizera rukometa, koji su se okupili na tribinama Centra Zamet, započeo  izjednačavanje rubrika sedmeraca i isključenja, a ujedno i samog rezultata što domaće koriste kako bi ublažile poraz na prihvatljivih 33:35.

Uzroke poraza Zamećanke mogu tražiti u nešto slabijoj igri u fazi obrane, ali i u dvojbenim odlukama sudaca koji nažalost nisu bili regulatori igre već rezultata.