Zamećanke darovale bod Zelini, Vidak pogodila sedmerac u zadnjoj sekundi

Subota, 31. ožujka 2012. 19:44 Napisao  Milan Kosanović

Zamet - Zelina 27:27 (14:9). U posljednjoj sekundi susreta Renata Knježević izborila je sedmerac, a Marijeta Vidak loptu pospremila u mrežu

Zamet – Zelina 27:27

Utakmica 22.kola Prve lige rukometašica: Zamet – Zelina 27:27 (14:9). Centar Zamet. Gledatelja: 80. Suci: Matić (Petrinja) i Zečević (Zagreb).

ZAMET:Paurević, Plahinek 2, Brčić 3, Tabar 2, Vuković 7, Toto 1, Strukar (10+1), Bunić 4, Tus, Mičijević 6, Stakorić, Debelić 2, Milinović, Mišurović, Vučić.

ZELINA:Ercegovac 1, Peti 3, Antolković, Madžarac 3, Pavičić 3, Knježević 2, Vukojević 4, Džono 3, Markešić, Kršak, Legin, Vulić, Jukić (14+1), Stipić 2, Galić 1, Vidak 5.

Sedmerci: Zamet 8 (10) , Zelina 5 (7) . Isključenja: Zamet 4 , Zelina 6 minuta.

Rukometašice Zameta bile su i više nego dobri domaćini gošćama iz Zeline. Riječanke su najprije do vrha napunile mrežu gošći, praktički riješile pitanje pobjednika da bi im potom darovale veliki bod. U samoj završnici susreta odvijala se prava drama, nakon vodstva Zamećanki 22:16 u 45.minuti, golom Marijete Vidak u 54.minuti na semaforu je zasvijetlilo 25:25, a prvi čin mogao je početi. Ivana Vuković potom je iz sedmerca povisila na 26:25, s druge strane raspoložena Nikolina Strukar obranila je sedmerac Miji Stipić. Do kraja je ostalo nešto manje od dvije minute, kapetanica Dina Brčić izborila je važan sedmerac kojeg je u pogodak pretvorila precizna golgeterica Ivana Vuković za 27:25.

Žilave gošće se nisu predale, te preko Madžarac smanjuju na minimalni zaostatak, a Čamila Mičijević pod pasivnim napadom šutira u blok. Do kraja je ostalo velikih 17 sekundi, a trener gošći Goran Mrđen pozvao je minutu odmora. U posljednjoj sekundi susreta Renata Knježević izborila je sedmerac, a najefikasnija igračica Zeline Marijeta Vidak loptu je sa sedam metara zakucala u desni donji kut nemoćne Nikoline Strukar za konačnih 27:27. Također valja naglasiti da je u samoj završnici susreta sudački par Matić i Zečević uvelike promijenio kriterij suđenja, duboko udahnuo te puhnuo u jedra gostujućih rukometašica.

Gošće su bolje otvorile susret te preko krila Vukojević i Peti stvaraju početno vodstvo (0:2). Prvi gol za Zamećanke postiže raspoložena Čamila Mičijević koja je pokrenula zametsku lavinu pogodaka. Kristina Plahinek tako je u devetoj minuti susreta zaključila seriju 4:0, na semaforu je stajalo 5:3, a gostujući trener Goran Mrđen bio je primoran pozvati minutu odmora. U sljedećim minutama razigrale su se Tea Bunić i Iva Tabar što je rezultiralo novom 3:0 serijom za ugodnih 9:5 točno na polovici prvog poluvremena. Ključni trenuci prvog djela odigrali su se u posljednjoj minuti kada je izvrsna Nikolina Strukar obranila čisti zicer Ivi Ercegovac pri rezultatu (13:9), a Čamila Mičijević s druge strane zakucala za najveću prednost u prvom djelu (14:9) s kojom su Zamećanke mirno otišle u svlačionicu.