Zamećanke bez šansi u Pločama, utakmica izgubljena već u prvom poluvremenu

Subota, 14. travnja 2012. 20:32 Napisao  Milan Kosanović

Dalmatinka – Zamet 33:25. Riječanke su utakmicu izgubile već u prvom poluvremenu u kojem su primile 18 pogodaka što dovoljno govori o njihovom angažmanu

Dalmatinka – Zamet 33:25

Utakmica 23. kola Prve lige rukometašica: Dalmatinka – Zamet 33:25 (18:12). SD Ploče. Gledatelja: 300. Suci: Dominiković i Komšo (obojica Metković).

DALMATINKA: Domić, Družijanić 2, Blažević 9, Marinović 6, Kežić 2, Barišić, Batur, Franušić, Prusina 8, Pijević, Klinac 5, Vuković 1, Tolj, Klarić, Boras, Sanader.

ZAMET: Paurević 1, Plahinek, Brčić 3, Tabar 1, Vuković 9, Strukar, Bunić 2, Tuz, Šegota, Mičijević 3, Stakorić 2, Debelić 4, Mišurović, Vučić.

Sedmerci: Dalmatinka 5 (5) , Zamet 1 (1) . Isključenja: Dalmatinka 6, Zamet 8 minuta .

Rukometašice Zameta poražene su na gostovanju u Pločama, gdje su izuzev prvih pet minuta igre u kojima su imale vodstvo 0:1, odigrale utakmicu za zaborav. Ekipa trenera Drage Žiljka na jugu Hrvatske bila je bez šansi u srazu s raspoloženim domaćinom koji je na koncu slavio s uvjerljivih sedam pogodaka razlike. Već nakon prvih 15. minuta igre na semaforu je stajalo 8:3, a u tom periodu Zamećanke su napravile čak osam tehničkih pogrešaka što je omogućilo domaćinu da zaigra slobodno te uspješno čuva stečeni kapital.

Riječanke su utakmicu izgubile već u prvom poluvremenu u kojem su primile 18 pogodaka što dovoljno govori o angažmanu ekipe trenera Drage Žiljka u obrani. Jedina svjetla točka u redovima Zameta bila je ljevoruka Ivana Vuković koja u Pločama nije imala dovoljnu podršku suigračica za išta više od poraza.

Uzme li se u obzir da će se upravo ove dvije ekipe najvjerovatnije susresti i u utakmici za treće mjesto na Final Fouru Kupa u Đurđevcu, onda je jasno da Riječanke u sljedećih tjedan dana moraju napraviti čudo misle li osvojiti treću poziciju koja vodi u Europu.