Kup: Rukometašice Zameta izgubile od Dugog Sela u utakmici za treće mjesto

Petak, 12. svibnja 2017. 18:25 Napisao/la  SC

Utakmica za treće mjesto Kupa: Zamet - Dugo Selo 24:26

Kup Hrvatske, utakmica za 3. mjesto:

ZAMET – DUGO SELO ’55 24:26 (11:16)

ZAMET: Piršl, Lopac-Škrinjar, Paurević 1, Plahinek 3, Jerčinović 6, Tabar 3, Toto, Jelenović 1, Bukvić 2, Toskić, Iva Stanić, Visković, Kalčić 5, Dobrić 3

DUGO SELO ’55: Budić, Ševalj I., Čorković, Kirin, Grebenar, Radovac 3, Slišković, Pavković 5, Bebek 2, Marjančić 9, Galić 3, Šebalj A., Remenar, Rokavec, Lisjak 1, Božić 1

Rukometašice Zameta u utakmici Kupa za treće mjesto poražene su od ekipe Dugo Selo 55 rezultatom 24:26.

Dugo Selo je vruće glave ušlo u susret i pokazalo da sa svoje prve završnice Kupa Hrvatske žele otići s medaljom.

Nakon šest minuta igre zgoditkom Ane Radovac pobjegao je na plus dva i učvrstio obranu.

Zamet je vidio da se ne smiju opustiti i uz obrane Jelene Piršl do desete minute je vratio utakmicu u egal, a zatim i preuzeo vodstvo preko Antonele Kalčić 6:5.

No, sve se ponovno preokrenulo kada se ušlo u posljednjih deset minuta utakmice.

Rukometašice Dugog Sela stvaraju seriju 2:0 i bježe na 11:9. U ključnim trenucima se razbranila i Mara Budić potkovana dobrom igrom obrane ispred nje za koju Zamet nije imao rješenja.

Dugo Selo je dodatno izgradilo svoje vodstvo i na odmor otišlo sa16:11.

Nastavak susreta nije donio velike promjene na terenu.

Zamet je zbog nekoliko tehničkih pogrešaka dopustio Dugom Selu da se dodatno odvoji na 20:14.

Zamećanke su pojačale u posljednjih 15 minuta utakmice, učvrstile obranu i smanjile zaostatak na 18:22, a preko Ane Dobrić u potpunosti zaprijetile Dugom Selu i stigle 20:22.

Koliko god Riječanke pritiskale i stvarale muku dugoselskom napadu, protivnice su uspijevale pronaći nekako put do mreže i u posljednjih pet minuta ušle s plus tri.

Slavlje Dugog Sela je stiglo u obliku rezultata 26:24.