Zamećanke u polufinalu Kupa Hrvatske protiv Podravke posustale u drugom dijelu

Četvrtak, 11. svibnja 2017. 18:49 Napisao/la  SC

Kup Hrvatske za rukometašice, polufinale: Zamet - Podravka 17:26

Kup Hrvatske za rukometašice, polufinale:

Zamet – Podravka Vegeta 17:26 (10:13)

Prvo polufinale hrvatskog Kupa donio je reprizu prošlogodišnjeg finala, a i ovoga puta je slavlje otišlo u ruke Podravke.

Iako se Zamet u početnim minutama dobro držao uz aktualne prvakinje, širina podravskih Kokica došla je do izražaja.

Podravka će tako u finalu pokušati po 22. put podići pehar Kupa, dok će Zamet krenuti u borbu po još jednu broncu.

Očekivano susret je Podravka otvorila serijom golova i uspjela je preko Nikoline Zadravec postaviti 3:1.

Zamećanke su učvrstile obranu, u ključnim trenucima svoja vrata je zaključala Jelena Piršl i Zamet je uspio preoteti vodstvo. I ne samo to.

Deana Milosavljević ih odvodi na plus dva, ali to se nije dugo zadržalo.

Sredinom prvog dijela Podravka izjednačuje i u egalu se igralo sve do posljednjih nekoliko minuta utakmice kada koprivničke Kokice stvaraju seriju 3:0 i na predah odlaze pri 13:10.

Početkom drugog poluvremena Podravka je dodatno povećala prednost pa je nakon samo pet minuta igre imala plus pet.

Na sedam pogodaka prednosti to je povećala Nikolina Zadravec svojim četvrtim pogotkom u susretu.

Zamet je pokušavao pronaći put do mreže, ali nije imao rješenja za Podravkinu obranu.

Riječanke su u deset minuta nastavka stigle tek do jednog gola, a protivnice su otišle na plus osam.

Uslijedio je mali preporod u redovima Zameta i igračice Adrijane Prosenjak pojačale su obranu te smnajile zaostatak na minus pet 16:21.

No, veće prijetnje za Podravku nije bilo pa je i mirno utakmicu privela kraju da bi po posljednjem sučevu zvižduku slavila 26:17.

ZAMET: Lopac, Škrinjar, Piršl, Paurević, Plahinek, Jerčinović, Miočinović, Tabar, Milosavljević, Toto, Brkljača, Jelenović, Bukvić, Jurčić, Visković, Kalčić, Dobrić

PODRAVKA VEGETA: Kapitanović, Jukić, Zadravec, Dežić, Karlovčan, Krsnik, Milošević, Džono, Nemaškalo, Mrđen, Vidak, Hajduk, Pavlović, Gugić, Debelić