Crikvenica izborila kvalifikacije za Prvu ligu, Siniša Štemberger odveo Kirce do pobjede

Nedjelja, 27. lipnja 2021. 21:12 Napisao/la  KS

Siniša Štemberger bio je ključna figura završne utakmice drugoligaškog zapada, utakmicu je okončao sa 39 poena, 30 ih je ubacio u drugom dijelu

Košarkaši Crikvenice
Košarkaši Crikvenice Foto: Kristian Sirotich

Kvalifikacije za Prvu ligu

PAZIN – CRIKVENICA 79:88 (15:22, 25:16, 24:27, 15:23)

Dvorana Matija Katalinić na Kastvu. Bez gledatelja.

Suci: Lenac, Žagar, Miletić.

PAZIN:  Travanja, Erik 4, Ćus, Zajc 8, Mekić 4, Guštin 20 (2-2), Oplanić, Gržinić 7 (3-3), Perković 20 (3-4), Krulčić, Bojkić 13 (5-8)

CRIKVENICA: Štemberger 39 (13-15), Šamanić 15 (3-5), Šulentić, Jurić 6, Vilušić 3, Dragonjić 10 (4-8), Sviben, Benić, Perić 9 (1-3), Zorić 6 (4-5)

Košarkaši Crikvenice izborili su plasman u kvalifikacije za ulazak u Prvu ligu, u odlučujućoj utakmici odigranoj na neutralnom terenu na Kastvu Kirci su svladali Pazin u drami odlučenoj u posljednje dvije minute.

Na ulasku u 38. minutu Šamanić je svojom četvrtom tricom, prvom u drugom dijelu, doveo Crikveničane u vodstvo (77:79), Jasmin Perković na drugoj je strani utakmicu vratio u rezultatski egal (79:79).

Siniša Štemberger trima je pogođenim slobodnim bacanjima vratio prednost na stranu Kiraca (79:82), koji su odahnuti mogli tek nakon što je Dragonjić na isteku 39. minute ukrao jednu loptu i položio za 79:84.

Siniša Štemberger bio je ključna figura završne utakmice drugoligaškog zapada, bio je užitak gledati kako je u drugom dijelu punio gostujući koš zaustavivši se na kraju na 39 poena uz šest trica, od toga je trideset poena ubacio u drugom poluvremenu, 18 u trećoj dionici u kojoj su Pazinjani imali momentum na svojoj strani.

U prvom dijelu Štemberger nikako nije uspjevao namjestiti ruku, ali kada se razigrao u nastavku momčad iz Pazina jednostavno ga više nije uspjela zaustaviti.

Crikveničani su utakmicu imali u svojim rukama već u prvom dijelu, početkom druge dionice poveli su 31:18, ali suparnici su tada podigli razinu igre u obrani, podigli su agresivnost u uspjeli serijom 20:4 rezultat preokrenuti u svoju korist, tricom Jasmina Perkovića u 19. minuti poveli su 38:35, a onda novom tricom sjajnog Perkovića, koji je uz Štembergera definitivno bio drugo ime ove utakmice, i Zajca otišli i na plus devet početkom drugog dijela (54:45).

No, tada je Štemberger namjestio ruku, pogađao je iz nemogućih situacija i odveo Crikveničane do egala, u konačnici i pobjede.

Dojam je da je na kraju ipak pobijedila bolja i kompletnija momčad, dobar posao za Crikvenicu odradili su Perić, Zorić, Šamanić u prvom dijelu i u samoj završnici, Jurić, Dragonjić...