GRADSKI DERBI RUKOMETAŠICA

Orijentašice se revanširale Zamećankama

Srijeda, 09. svibnja 2012. 22:03 Napisao  Milan Kosanović

Orijent Presoflex - Zamet 30:27. Zapaženu rolu u redovima Orijenta odigrala je Ivana Juričić s osam postignutih pogodaka

Utakmica 25. Kola Prve lige rukometašica

ORIJENT PRESOFLEX – ZAMET 30:27

Dvorana 3. Maj, Kantrida. Gledatelja: 200. Suci: Grubor (Poreč) i Žepčan (Umag).

Orijent Presoflex: Spahić, Dramac, Juričić 8, Marjanović, Bilobrk, Konta 5, Milosavljević 7, Skorić, Hodžić 4, Jerčinović  4, Babić, Zugan, Debelić, Gršković, Samradžić, Schuster 1.

Zamet: Račić, Paurević, Plahinek 6, Brčić 4, Tabar, Vuković 4, Toto, Strukar, Bunić, Tus, Šegota, Mičijević, Stakorić 1, Debelić 2, Milinović, Mišurović 7.

Sedmerci: Orijent Presoflex 4 (5), Zamet – (1). Isključenja: Orijent Presoflex 12, Zamet 10 minuta.

Rukometašice Orijent Presoflexa na domaćem terenu revanširale su se Zamećankama za poraz u prvom djelu prvenstva te se od vjernih gledatelja oprostile s velikom pobjedom u gradskom derbiju.  Iako je utakmica bila rezultatski nevažna, obje ekipe pružile su svoj maksimum jer u dvorani 3. maj na Kantridi igralo se za prestiž i ponos.

Igračice trenera Sanjina Lučičanina tako su unatoč činjenici da se opraštaju od prvoligaškog društva mogle zasluženo slaviti slatku, ali teško izborenu pobjedu nad indisponiranim igračicama Zameta.

Zamećanke su bolje otvorile susret, nakon prvih pet minuta igre na semaforu je stajalo 0:2, a voda je tekla na Zametov mlin.  Orijentašice su nizom tehničkih pogrešaka, ali i promašaja držale gošće u vodstvu (4:7), no onda je uslijedio preokret, divlja igra u Orijentovom stilu. Zamećanke su nemoćno gledale, a domaće igračice serijom 7:1 odjurile su na 11:8.

Do kraja prvog poluvremena igračice trenera Sanjina Lučičanina stigle su do velika četiri pogotka prednosti (16:12), a u nastavku drugog djela domaće s dva pogotka imaju i najveću prednost na utakmici 18:12.

Kako je utakmica odmicala kraju tako su gošće topile prednost Orijentašica, stigle su igračice trenera Drage Žiljka do izjednačenja 25:25, no to je ujedno bilo i sve što su napravile u gradskom derbiju. Uslijedila je nova 5:0 serija domaćih, a slavlje je moglo početi.

Zapaženu rolu u redovima Orijenta odigrala je Ivana Juričić koja je ujedno bila i najefikasnija igračica susreta s osam postignutih pogodaka, dok je kod Zameta briljirala Ana Mišurović koja je postigla jedan gol manje.