Zamećani pregazili Splićane s čak 17 pogodaka razlike

Srijeda, 07. ožujka 2012. 19:27 Napisao  Milan Kosanović

Zamet je jednostavno deklasirao rukometaše Splita, odigravši maestralnu utakmicu. Nažalost, ovakvo izdanje stiglo je prekasno

Zamet – Split 39:22 (20:14)

Utakmica 22. kola Premijer lige rukometaša. Centar Zamet. Gledatelja: 200. Suci: Gubica (Petrijevci) i Milošević (Osijek).

ZAMET: Đurica (3), Vučko 3, Hrvatin 2, Uzelac, Lončarić 7, Čosić 5, Kačanić 3, Kružić 6, Stevanović (14+1), Čuturić, Slavić (2), Vujić 11, Golik, Sakić 2.

SPLIT: Ilić, Čelić, Ivanišević, Ivić 2, Vranković 4, Milković 1, Božić-Pavletić, Vidović 4, Vukas (4), Batinović 7, Šipić 1, Mihanović, Jelinić, Jerković 3, Cvitković 4.

Sedmerci: Zamet - , Split 2 (3) . Isključenja: Zamet 6 minuta , Split - .

Rukometaši Zameta na domaćem terenu doslovno su razvalili i deklasirali goste iz Splita koji su parketom Centra Zamet lutali kao guske u magli. Momčad trenera Alena Kurbanovića nakon početnog opipavanja snaga pokazala je tko je gazda u Rijeci (konačno) te već do kraja prvog poluvremena odjurila na ugodnih šest pogodaka razlike (20:14). Najraspoloženiji u tim trenucima bili su vratar Ivan Stevanović te Ivan Čosić koji je osim golovima izvana odlično surađivao i s kružnim napadačima Sakićem i Kačanićem.

Drugo poluvrijeme donijelo je neki novi Zamet, ali ne lošiji kako bi mnogi očekivali već neprepoznatljivo bolji i agresivniji. Nemoćni Splićani trenera Željka Babića mogli su samo gledati kako zametski brzi vlak juri pokraj njih te para mrežu nemoćnih vratara Vukasa i Cvitkovića. U 50. Minuti utakmice Marko Kačanić zabio je za najveću prednost na utakmici od čak 17 pogodaka razlike, na semaforu je stajalo 35:18, a dojam je bio da Zamećani igraju protiv lokalnog trećeligaša, a ne protiv momčadi koja će najvjerovatnije zaigrati u play-offu. Iako su mnogi očekivali da će Zamećani u posljednjih desetak minuta maknuti nogu s gasa te dopustiti gostima dostojanstveniji poraz - to se nije dogodilo!

Neumoljivi Igor Vujić nemilosrdno je  punio mrežu Splićana te do kraja utakmice zakucao čak 11 projektila, a pomoć je imao u brzonogom Bojanu Lončariću koji je kroz obranu gostiju prolazio kao kroz meki sir. Na koncu svega bilo bi uistinu nepošteno isticati bilo koga osim sjajnog kolektiva na čelu s trenerom Alenom Kurbanovićem. Jer, odigrao je Zamet maestralnu utakmicu te pokazao gdje mu je mjesto. Nažalost po njih malo prekasno, no svakako pohvalno.