IRFAN SMAJLAGIĆ DEBITIRAO

Rukometaši Zameta deklasirali Varteks

Subota, 13. listopada 2012. 19:54 Napisao  Milan Kosanović

Premijer liga: Zamet - Varteks DC 37:20. Zamećani su nakon dugo vremena bili gladni golova

Utakmica 6. kola Premijer lige rukometaša

ZAMET – VARTEKS DC 37:20 (14:9)

Centar Zamet. Gledatelja: 300. Suci: Banović i Banović (obojica Požega)

ZAMET: Đurica, Hrvatin 5, Markovčić 3, Uzelac 4, Lončarić, Kružić 8, Slavić, Kovačević 3, Čuturić, Šunjić 5, Saršon, Vukelić 3, Golik 1, Sakić 4, Vučetić 1.

VARTEKS DC: Žitnjak, Bogović, Hirš, Potočnjak 2, Sklepić 1, Trojko 6, Žnidarić 3, Bedić, Potrošanec 1, Varšić, Šipuš 1, Valinčić 2, Tači 4, Marciuš, Marenčić, Bakšaj.

Sedmerci: Zamet 2 (3), Varteks  3 (3). Isključenja: Zamet 2, Varteks 4 minute .

Rukometaši Zameta na domaćem parketu deklasirali su goste iz Varaždina koji su i prije početka susreta imali  minimalne šanse za iznenađenjem u Rijeci. Novi stručni stožer na čelu s trenerom Irfanom Smajlagićem, sportskim direktorom Alvarom Načinovićem,  pomoćnim trenerom Marinom Miškovićem i  trenerom vratara Valterom Matoševićem tako je odradio debi za pamćenje te najavio bolje sutra za riječki muški rukomet.

Zamećani su pokazali zavidnu razinu želje i borbenosti, trener Irfan Smajlagić utakmicu je započeo sa 6-0 obranom koju su činili krajnji igrači Vukelić i Hrvatin, na halfovima su stajali Kružić i Mrakovčić dok je središnji bedem činio tandem Uzelac – Sakić. Kapetan Uzelac  u fazi napada mijenjao se s Davorom Šunjićem koji je u fazi napada igrao na poziciji lijevog vanjskog dok je organizator igre bio mladi Luka Mrakovčić.

Izvrsni Marin Kružić u 16. minuti susreta zabio je za 9:3, gosti su teško dolazili u priliku za postizanje pogodaka ponajviše zahvaljujući pokretljivom zidu ispred vratara Marina Đurice. Tok igre usporavao je sudački par Banović i Banović iz Požege, koji su gostima dopuštali duge i neaktivne napade koji su nerijetko znali uspavati sve okupljene na tribinama Centra Zamet.

Riječki rukometaši na poluvrijeme su otišli s pet pogodaka razlike, gosti iz Varaždina na otvaranju drugog dijela serijom pogodaka sustigli su Riječane (18:14, 20:16), no potom je uslijedila serija 8:0 domaćih koju je u 50. minuti utakmice zaključio raspoloženi Luka Mrakovčić za visokih 27:16.

Posljednjih deset minuta utakmice proteklo je u iznimnoj želji za dokazivanjem, Zamećani su nakon dugo vremena bili gladni golova kako bi novom strategu pokazali svoje kvalitete. U procesu dokazivanja najviše su stradali gostujući igrači koji su kući otputovali sa zaostatkom od čak 17 pogodaka razlike.

U redovima domaćina posebno se istaknuo ljevoruki Marin Kružić koji se preporodio s promjenom trenera, kao motor momčadi pokazao se mladi Luka Mrakovčić, Marin Sakić i kapetan Milan Uzelac utakmicu su završili sa stopostotnim učinkom, a svoj obol pobjedi dali su i iskusnici Davor Šunjić i Mateo Hrvatin.

Trener Irfan Smajlagić priliku je dao svim igračima izuzev vratara Igora Saršona i kružnog napadača Patrika Čuturića kako bi što bolje upoznao kvalitete svoje momčadi uoči neugodnog gostovanju u Zagrebu gdje će Riječani snage odmjeriti s momčadi Medveščaka čiji je dres svojevremeno uspješno nosio popularni Pipe.

Fotogalerija: Lario Tus