Zamećani briljatnom serijom 10:0 u prvom poluvremenu slomili otpor Bjelovara

Subota, 19. svibnja 2012. 21:36 Napisao  Milan Kosanović

Igor Vujić u 29. minuti zaključuje seriju od čak 10:0 te dovodi svoju momčad u osjetno vodstvo (19:15).

Utakmica 5. kola Lige za Europu, Premijer liga

ZAMET – BJELOVAR 38:32 (20:16)

Centar Zamet. Gledatelja: 70. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd na moru).

Zamet: Đurica, Vučko 2, Hrvatin 7, Mrakovčić 4, Čosić 6, Kačanić, Kružić 7, Stevanović, Čuturić, Slavić, Vujić 5, Golik 5, Sakić 2.

Bjelovar: Iv. Gašparović, Lalić, Horvat 8, Kontrec 1, Karabatić, Grgić, Merhar 3, Ig. Gašparović 2, Šarić 3, Đuričin 1, Herman, Fijala 5, Tandara 7, Mraz, Đurković 2.

Sedmerci: Zamet 3 (3) , Bjelovar – (2) . Isključenja: Zamet 4 , Bjelovar 8 minuta .

Rukometaši Zameta na domaćem terenu pobijedili su goste iz Bjelovara te napravili prvi korak ka prvom mjestu u Ligi za Europu. Zamećani su loše otvorili utakmicu, obrana je puštala na sve strane, dok je napad bio neefikasan. Gosti predvođeni odličnim Lukom Tandarom polako su povećavali prednost, u 12. minuti na semaforu je stajalo 5:9, a trener Alen Kurbanović bio je primoran pozvati minutu odmora. Kurbanovićeve riječi očigledno nisu pale na plodno tlo, gosti su nastavili puniti mrežu Zamećana, a golom Merhara u 17. minuti gosti imaju neugodnih 9:15.

Sirene za uzbunu već su se odavno oglasile, a riječki rukometaši započeli su nevjerojatnu seriju. Igor Vujić u 29. minuti zaključuje niz od čak 10:0 te dovodi svoju momčad u osjetno vodstvo (19:15).

Nakon fenomenalne serije domaćeg sastava koji je odigrao briljantnih 13 minuta, svim okupljenim na tribinama Centra Zamet bilo je jasno da gosti više ne mogu iznenaditi raspoložene Riječane.

Najefikasniji u redovima Zameta bio je Mateo Hrvatin i Marin Kružić sa po sedam postignutih pogodaka dok je Ivan Čosić postigao jedan pogodak manje. Na vratima Zamećana kao i obično briljirao je Ivan Stevanović (16 obrana), a u nastavku susreta izvrsno ga je zamijenio Marin Đurica (osam obrana).