Zamećani pali i u Karlovcu, treći poraz u četiri utakmice

Nedjelja, 26. veljače 2012. 20:00 Napisao  Milan Kosanović

Karlovačka banka – Zamet 25:24 (11:7). Karlovčanin Stipe Mandalinić promašio je u završnici zicer, lopta se odbila na drugi dio igrališta. Vučko ju je pogurao u ruke Karlovčana koji preko Bačića dolaze do vrijedne pobjede

Karlovačka banka – Zamet 25:24

Utakmica 19. kola Premijer lige rukometaša: Karlovačka banka – Zamet 25:24 (11:7). Gledatelja: 800. Suci: Kober (Zagreb) i Sunajko (Dugo Selo).

KARLOVAČKA BANKA: Benković 2, Mandalinić 5, Huljina 1, Kozina, M.  Štrucelj 1, Rački 2, Višnjić, Smojver, Požega 2, D. Štrucelj 2, A. Obranović, Karić, S. Obranović 6, Bačić 3, Batinić 1, Glumac.

ZAMET: Đurica, Vučko 1, Hrvatin 2, Uzelac 1, Lončarić 5, Čosić 5, Kačanić 1, Kružić, Stevanović, Kovačević 2, Čuturić, Lukačić, Slavić, Vujić, Golik, Sakić.

Sedmerci: Karlovačka banka – (2) , Zamet 4 (6) . Isključenja: Karlovačka banka 6 , Zamet 4 minute.

Rukometaši Zameta, uz izravni televizijski prijenos, poraženi su na gostovanju kod Karlovca u infarktnoj završnici kojoj bi zavidio i sam Alfred Hitchcock. Zamećani su najprije izjednačili preko Sakića koji je po drugi put bio precizan u izvođenju sedmerca s obzirom da je trener Alen Kurbanović  svojom neopreznošću pozvao minutu odmora u trenutku kada je Sakić prvi put zatresao mrežu Karlovčana.

Igrači trenera Dinka Đankovića su potom imali napad, Stipe Mandalinić izbio je sam pred vratara Zameta Ivana Stevanovića te promašio čisti zicer, lopta se odbila na drugu polovicu igrališta, Vučko je bio na korak da je ulovi, no pogurao ju je u ruke Karlovčana koji preko Bačića dolaze do vrijedne pobjede.

Zamećani ponovno nisu briljirali, igrači trenera Alena Kurbanovića tako su izgubili i treću od četriri utakmice u nastavku prvenstva, a dok neki još uvijek sanjaju plasman u playofff drugi se pitaju ima li to uopće smisla s igrom koju Zamećani prezentiraju. Utakmica s Karlovcem također je pokazala da kritična pozicija lijevog vanjskog nije rješena dovođenjem Igora Vujića koji je u važnim utakmicama protiv Poreča, Kaštela i Karlovca od 25 udaraca zabio skromnih sedam pogodaka, a svih sedam u Poreču.

Nakon blijede igre u karlovcu pred vodstvo rukometaša Zameta je razdoblje u kojem treba preispitati vlastiti igrački kadar te pronaći uzroke loše igre koji su do sada redovito gurani pod tepih. Igrače trenera Alena Kurbanovića već u srijedu očekuje novi derbi kada na domaćem terenu dočekuju momčad Siscie koja im je ujedno i preotela ljevorukog Josipa Crnića, koji bi Zamećanima došao kao melem na ranu.