A-2 liga košarkaša: Škrljevo novom stotkom pregazilo Rovinj u susretu četvrtog kola

Četvrtak, 30. listopada 2014. 20:29 Napisao  Patrik Mršnik

A-2 liga košarkaša, 4. kolo: Škrljevo - Rovinj 102:56 (23:9, 28:18, 31:13, 20:16). Treća je to pobjeda za sastav Zorana Dragojevića, najuvjerljivija ove sezone.

Košarkaši Škrljeva su s velikih 102:56 porazili momčad Rovinja u četvrtom kolu A-2 lige. Treća je to pobjeda za sastav Zorana Dragojevića, najuvjerljivija ove sezone.

Prvi je dio ogleda na Škrljevu u potpunosti pripao domaćoj momčadi. Rovinježi bez nekolicine igrača nisu mogli parirati sve spremnijim pulenima Zorana Dragojevića, usto, nije ih htio šut, pa je dvadeset i četiri koša prednosti s velikog odmora odraz realnosti. U utakmici koja je zbog blagdana Svih svetih pomaknuta za dva dana ranije Škrljevčani su gostima iz Istre prezentirali autentični prvoligaški ritam zabivši prosječan broj koševa u sjevernoameričkoj košarkaškoj ligi za prvo poluvrijeme.

Jedino su vodstvo gosti imali kod početnog ubačaja Codaccija (0:2), sve je ostalo otišlo na domaću stranu. Počeo je Velčić svoj tricaški vatromet nakon minute i pol, nastavio je Surina s četiri vezana poena za 8:4, na što se efektnim zakucavanjem nadovezao Modić. Codacci je tricom nagovjestio neizvjesnost koje nije moglo biti nakon nova dva Velčićeva ubačaja za 16:9. Ti su koševi označili početak domaće serije 16:0 u kojoj su zabijali Trbović, Gržinić, Velčić i Kukec. Stalo je barem na kratko kod rezultata 30:9 u dvanaestoj minuti susreta, kada se gosti ponovno zakratko bude. Omogučio im je to mladi Matej Kukec učinjenom tehničkom podrškom, na što najbolji gostujući strijelac u prvom poluvremenu Atlija odgovara s oba ubačena slobodna bacanja i pogođenom tricom (30:14).

Drugu je četvrtinu prelomio Krešo Kozlevčar. Ubacio je stasiti centar sedam poena u razmaku od tri minute, stavio četiri slobodna bacanja za 41:22. Surina potom stavlja dvije vezane trice, na što se svojom prvom na utakmici sa sirenom koja je označila početak velikog odmora nadovezao Marin Modić. Šuter Škrljeva u posljednjim je sekundama prvoga dijela napravio i treću osobnu pogrešku, iste je probleme još od 17. minute imao i Igor Trbović. Uz veliku prednost i dostatan izbor u rotaciji domaćin si je to mogao priuštiti.

U nastavku je utakmica potpuno izgubila na rezultatskoj neizvjesnosti. Tome su uvelike doprinjeli koševi Surine i Velčića kojima se Škrljevo odvaja na prednost od trideset poena. Šarčević pogađa za 62:31, potom Kukec veže šest koševa za odlazak na 71:36. Mladi je Kukec stavio tri trice na utakmici, prednost je samo rasla. Šarčević zabija za dvostrukih 80:40, na samom koncu trećeg perioda. Posljednji je pak odigran u laganom tempu, Škrljevo je koševima Šarčevića i Kozlevčara na kraju prešlo magičnu granicu od sto poena.